Telefon
WhatsApp
GAYTANCIOĞLU, AYÇİÇEĞİ VE ÇELTİKTE DESTEKLEME EN AZ 2 LİRAYA ÇIKARILSIN

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu çeltik ve ayçiçeğinde destekleme priminin en az 2 liraya çıkarılmasını istedi. Dünyayı gezen ama kendi çiftçisini görmeyen bir Tarım Bakanı olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu TBMM’de yerinden söz alarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Endonezya'dan Venezuela'ya gidip, dünyayı görüp kendi çiftçisini görmeyen Tarım Bakanına buradan çağrımızı bir kez daha yenileyelim: Ayçiçeği ve çeltikteki desteklemeleri bir an önce en az 2 liraya çıkarın.
Doğru dürüst alım fiyatı vermediniz, bu alım fiyatlarıyla, bu sözde desteklemelerle çiftçimiz önümüzdeki yıl ürün ekmez, ekemez. Bakan dünyayı yeniden keşfetmek için dolaşıp duruyor ama dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Tarımda kural bellidir, kendi çiftçini destekleyeceksin; üretebildiğin, ikliminin ve toprak koşullarının uygun olduğu her ürünü mümkün oldukça ülkende üreteceksin.
Ne diyordu toprak için Aşık Veysel? ‘Koyun verdi, kuzu verdi, süt verdi/ Yemek verdi, ekmek verdi, et verdi / Kazma ile dövmeyince kıt verdi.’ Bu ülkenin kara topraklarında nasırlı elleriyle çalışan çiftçisini daha fazla üzmeyin, desteklemeleri acilen artırın.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği