Telefon
WhatsApp
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Edirne’ye Gelişinin 92. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimize gelişinin 92. Yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

ataturkun-edirneye-gelisi2
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 92 yıl önce Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilimize gelişinde, halkımız tarafından karşılandığı noktada başlayan törenlerde İnönü İlköğretim okulu önünden Atatürk Anıtına kadar yürüyüş yapıldı.
Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu ve Belediye başkanı Recep Gürkan tarafından anıta çelenk konuldu.
Vali H. Kürşat Kırbıyık ve beraberindeki il protokolü anıtın önündeki törenin ardından Belediye binasına geçerek Atatürk Odasını ziyaret etti.

ataturkun-edirneye-gelisi5


Edirne valisi H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Dilek Kırbıyık  ile birlikte, Halk Eğitim Merkezinde Edirne Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen programa katıldı. Atatürk'ün Edirne'ye gelişini simgeleyen gösteri ile bayrağımız Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık’a teslim edildi.
Bayrağı teslim alırken bir konuşma yapan Vali Kırbıyık; “Atamızın Edirne’yi şereflendirdiği bu güzel günde, aziz milletimizin altında huzur ve güven içinde yaşayacağı bu şanlı bayrağı teslim almaktan büyük bir mutluluk duyuyor, ona layık olabilmek için elimizden gelen tüm gücümüzle çalışacağımızı tüm arkadaşlarım adına ifade etmek istiyorum.” dedi.

ataturkun-edirneye-gelisi6
Edirne Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Metin Çermaoğlu tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.
Daha sonra Edirne Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından “Atatürk’ün Edirne Gezisinden Anılar” adlı söz ve müzik korosu ile program sona erdi.

ataturkun-edirneye-gelisi10
Program sonunda sahneye çıkarak öğrenci ve öğretmenlerimizi tek tek tebrik eden Vali Kırbıyık, programda emeği geçen herkese teşekkür ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

ataturkun-edirneye-gelisi9

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği