Telefon
WhatsApp
Gürkan; “Lalapaşa'yı parlayan bir yıldız haline getireceğiz.”

Lalapaşa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü ve Lalapaşa Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin kuruluşunun 2. yıldönümü nedeniyle program düzenlendi.
Lalapaşa Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Zafer Sezgin Geldi öncülüğünde, Lalapaşa Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen programda Edirne Belediye bandosu ve Savaş Coşkun konser verdi. Programda, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a ve derneğe katkı sağlayan Lalapaşa gönüllülerine plaket takdim edildi.

lalapasa-kultur-ve-yardimlasma-dernegi-sezgin-geldi (13) lalapasa-kultur-ve-yardimlasma-dernegi-sezgin-geldi (7) 
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Lalapaşa Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Zafer Sezgin Geldi, günün anlam ve önemine dair önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Gürkan konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “ Lalapaşa ile ilgili o kadar çok hatıram, birikmiş anım, yaşamışlıklarım var ki, programdan bir saat önce Lalapaşa ilçesine gelerek biraz dolaştık. Bir Lalapaşalı kadar değilse de, yarısı kadar Lalapaşa'nın yollarını çiğnemişimdir, suyundan içmişimdir, havasını teneffüs etmişimdir. Edirne'mizin en nazik, en güzel ve en zarif ilçelerinden biri Lalapaşa'da bulunmaktan ben ve eşim çok mutluyuz.
Bir haftadır Edirne'mizin ve ilçelerimizin kurtuluş bayramlarını kutluyoruz. Lalapaşa ile beraber 8 ilçemiz ve ilimiz kurtuluş bayramlarını tamamlanmış oluyor. Kurtuluşun 100.yılı. Bir insan ömrü 100.yıla yetmiyor. Muhteşem bir tarih, geçmiş, birikim. Bu 100. yıl yaşamamıza vesile olan Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarımızı ve şehitlerimizi şükranla, minnetle yad ediyoruz.

lalapasa-kultur-ve-yardimlasma-dernegi-sezgin-geldi (8)
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti tüm Edirneliler olarak ilelebet payidar kılacağımıza Lalapaşa'dan bir kez daha söz veriyor, yemin ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak. Lalapaşa'mıza geçmişte yaptığımız görevlerde elimizden geldiğince, gücümüz yetiğince bir şeyler yapmaya çalıştık. Geçmişte Milli Eğitim'de iken merkez İlkokulunu yapmıştım.
Sezgin Geldi, arkadaşlarıyla beraber geldiler. “Başkanım Lalapaşa'nın üzeri biraz tozlanmış, biz bu tozu kaldırmak ve temizlemek Lalapaşa'yı parlatmak istiyoruz. Sizin gibi Lalapaşa'yı seven insanları bir araya getireceğiz. Bütün inkanları, bütün gücümüzü Lalapaşa için seferber edeceğiz.” dediler. 2 yıldır Lalapaşa Eğitim, Kültür ve Yardımlaşama Derneği Yönetim Kurulu üyeleri hepsi burada. Sezgin Geldi ve arkadaşları uğraşıyorlar, gayret ediyorlar. Yaptıkları çalışmalar ile ilgili slayttı izledik. Baktığımızda bir dernek için az çalışmalar değil bunlar. Önemli çalışmalar. Önemli olan niyet. Niyetiniz iyi olursa, niyetiniz düzgün olursa, doğru olursa sonuca ulaşmak çok zor değil. Yeter ki çözüm için gayretli olun.
Mücadele edelim, çözmek iradeniz olsun. Eğer projeleriniz varsa, fikriniz varsa, isteğiniz varsa, heyecanınız varsa ve en önemlisi bir yöreyle ilgili, bir yerle ilgili, yüreğinizde sevgi varsa, bütün sorunları çözersiniz. Elbette biz de Edirne Belediyesi olarak il belediye başkanlığı olarak Sezgin Geldi ve yönetim kurulu üyelerimize Lalapaşa Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'ne bugüne kadar elimizin geldiği, gücümüzün yettiği bütün destekleri verdik. Ama bakıyorum Lalapaşa'nın daha fazla ilgiye ihtiyacı var. Daha fazla desteğe ihtiyacı var. Daha fazla çalışmaya ihtiyacı var.
Biz hazırız. Sizce Sezgin Geldi ve arkadaşları hazır mı? Bence de hazır. Sezgin Geldi'nin rahmetli babası benim yakın dostumdu. İnanıyorum ki, Sezgin Geldi ve arkadaşları onlar çalışacaklar gelecekte Lalapaşa için çok daha güzel işler yapacaklarına inanıyorum. Bende ağabeyleri olarak, Edirne Belediye başkanı olarak, bir büyükleri olarak sonuna kadar onların ve Lalapaşa'nın yanında olacağım. Size şimdiden bunun sözünü veriyorum. Hep beraber, Lalapaşa'yı hak ettiği noktaya taşıyacağız.
Edirne'de iki buçuk yıldır alt yapı yapıyorum. Beni en çok eleştirdikleri nokta yollar. Evet, alt yapıda yollar bozulur. Bu akşam Lalapaşa'ya gelirken baktım alt yapı yok. Ama yol da yok. Hani iktidar? İktidar görmüyor mu burasını? Gözlerim kamaştı. O yüzden inanıyorum ki hep beraber bütün Lalapaşalılarla beraber, el ele, kol kola Sezgin kardeşimle beraber önümüzdeki süreçte Lalapaşa'yı parlayan bir yıldız haline getireceğiz. Bu da benim size sözüm olacak.”

lalapasa-kultur-ve-yardimlasma-dernegi-sezgin-geldi (4)
Lalapaşa Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Zafer Sezgin Geldi de konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Derneğimiz yeni olmasına rağmen biraz sonra izlediğimiz gibi kısa sürede birçok çalışma yaptık ve imkânlarımız yettiğince de ilçemize yararlı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Ben ve arkadaşlarım derneğimizi kurarken ilçemize olan vefa borcumuzu bir şekilde ödemek için bu yola çıktık.
İlçemizin tarihi geçmişi 17 bin yıl geçmişe dayanıyor ve turizmciler tarafından görülmeyi, keşfedilmeyi bekliyor. Sahip olduğu hazineyi yeterince tanıtamadığımız, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekemediğimiz ilçemiz; Dolmenler, Mênhirler ve Tümülüsler gibi tarih öncesi zenginlikleri barındırıyor. Dolmenlerin en ünlüsü ise hepimizin bildiği Lalapaşa ilçemizdeki Kapaklı Kayadır.
Yöremizdeki tarım faaliyetlerine ilave turizm en büyük güç kaynağımız olmalıdır. Dernek olarak önümüzdeki dönemlerde bu konuda Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan'ın kapısını çok çalacağız ve kendisi ile ortak çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Edirne merkezde turizm anlamında çok başarılı çalışmalar yaptığını yakından bildiğimiz Recep Başkanımızın ilçemiz Lalapaşa'daki dolmen ve menhirleri de dahil ederek yeni gezi rotaları oluşumunda desteklerini bekliyoruz.
Derneğimiz, ilçe halkımızın birbirine destek olması, ilçemizin gelişimi konusunda fikir birliği yapılması, birlikte güzel ve faydalı işlere imza atma noktasında hep var olmaya çalışacaktır. İlçemiz ile ilgili konularda her zaman ilçemize katkı sunmaya hazır olduğumu belirterek, siz değerli komşularıma sevgi ve saygılarımı sunarım.”

lalapasa-kultur-ve-yardimlasma-dernegi-sezgin-geldi (11) lalapasa-kultur-ve-yardimlasma-dernegi-sezgin-geldi (6) lalapasa-kultur-ve-yardimlasma-dernegi-sezgin-geldi (5) lalapasa-kultur-ve-yardimlasma-dernegi-sezgin-geldi (9) 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği