Telefon
WhatsApp
Gürkan; “O KIT BİLGİLERİNİZLE CHP IŞIĞINA MÜDAHALE ETMEYİN”

CHP Edirne İl Binasında düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Seçim maratonu sadece CHP için değil tüm siyasi partiler için uzun ve yorucu bir maratondur. 26 Aralık itibarı ile Türkiye genelinde 40 civarında CHP’li il başkanı Milletvekili aday adaylığını açıklamak için istifa etti. İl başkanlığımızı yapan Fevzi Pekcanlı başkanımız bu yıl yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak için istifa etti. Kendisine bu yolda başarılar dileriz.” Dedi.

Geçtiğimiz Perşembe Günü İl Yönetim Kurulu üyelerinin toplanarak kendi aralarında bir seçim yaptığını ifade eden Gürkan; “Bu seçimde Türker Altıerler ve Samet Kahraman kendi aralarında demokratik bir şekilde yarıştı ve sonuç itibarıyla da Samet arkadaşımız bu yarışı kazandı. Seçimin ardından da kaldığımız yerden bu bayrağı daha ileriye taşımak adına Samet Başkanımız mevcut il yönetimi ile görevine devam ediyor. Biz de bu süreçte yanında olacağız.” Dedi.

“O KIT BİLGİLERİNİZLE CHP IŞIĞINA MÜDAHALE ETMEYİN”

CHP İl Başkanlığı seçimi ile ilgili çeşitli spekülasyonlar yapıldığı  ve asılsız paylaşımlar yapıldığına dikkat çeken Gürkan; “Sosyal medyayı kullanan bazı arkadaşlar “Fevzi şunu, Recep bunu destekledi, o kaybetti bu kazandı”  şeklinde asılsız paylaşımlar yaptı. CHP’de asla böyle bir şey olmaz. Recep Gürkan da istese Fevzi de istese o sonuçlar farklı olur. Bu seçimin sonucu farklı olmadığının yada bir baskı olmadığının somut örneğidir. Bu bir yarıştır. O Kıt bilgilerinizle CHP ışığına müdahale etmeyin.” Dedi.

“SİYASETTE HİÇ KIVIRMADIM”

Hiçbir şeyini gizli ya da saklı yapmadığını belirten Gürkan, “Taraf olduysam açıkça taraf oldum ve bunu her zaman da söyledim.  Siyasette hiç kıvırmadım. Bu yaştan sonrada, bu konumdan sonra da hiç kıvırmaya niyetim yok. Bakın iki şey söylemek istiyorum. Birincisi; “Edirne’de herkes birbirini tanıyor bunu hiç gizlemeye ve saklamaya da gerek yok.  Seçimden 1 gün önce bütün il yönetim kurulu üyelerini davet ettim ve oturduk konuştuk, orada bir tavır koymadım. Aynı şekilde seçimde de bir tavır koymadım. Örneğin Samet’in aleyhine bir tavır koysam Samet seçilemezdi. Ya da Türker’ın aleyhine bir tavır koysaydım oda seçilemezdi. Kim olursa olsun…  Arkadan iş çevirmem, çevirmeyi de çevireni de sevmem. Fevzi başkan size bu konuda bir şey söylemiş se onu ona soracaksınız.” Dedi.

İl ve İlçede de kendi destekledikleri listenin kazandığı söyleyen Gürkan; “Bugün il Yönetim Kurulunda 20 kişi varsa hepsi şu gördüğünüz kalemle yazıldı. Hiç birini etkilemedim. Etkilesem bugünkü tablo böyle olmazdı.” Dedi.

Gürkan’ın İyi Parti İl Kongresi’ne müdahale ettiği hakkındaki spekülasyonlara da açıklık getiren Gürkan, “ Oradaki  o insanlar o kadar emek veriyor, mücadele ediyor, enerji harcıyor, para harcıyor, Ayıptır… Ben İyi Parti’ye niye karışayım. Bunu yazanın da söyleyenin de birazcık da olsa utanması lazım. Bu insanların emeğine karşı saygınız olsun. Ben sizin gibi kıvırmam ben herkesin yüzünüze konuşurum.” Dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği