Telefon
WhatsApp
Hasanağa köyü dere suyunun rengini neyin değiştirdiği açıklandı

EDİRNE VALİLİĞİ ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yapılan yazılı açıklamada; "20.10.2022 tarihinde sabah saatlerinde Hasanağa Köyünde bulunan dereye atık suların
karışarak derenin rengini değiştirdiği ve balık ölümlerinin olduğu ihbarı üzerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri ivedilikle alana intikal etmiştir.

hasan-aga-deresi (1)

Yerinde yapılan çalışmalar sonucunda; Edirne İl Merkezinde bulunan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisinde çöplerin bertarafının yapıldığı lottaki baca gazlarının içinde biriken suların tahliyesi için tesisi işleten firma tarafından yapılan kazı çalışması, bertaraf alanındaki atık suların kontrolsüz bir şekilde alana yayılmasına ve Hasanağa Köyünde bulunan dereye karışmasına neden olduğu tespit edilmiştir. Edirne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri tarafından alanda gerekli denetimler ivedilikle yapılarak sızan atık suyun kontrolü sağlanmış olup arıtma tesisine tahliyesi yapılmıştır. Konu ile ilgili tutanaklar mahallinde tutularak, kirliliğe sebebiyet veren atık sudan lisanslı laboratuvar tarafından numuneler alınması sağlanarak analize gönderilmiştir. Bahse konu olay ile ilgili idari ve adli süreç tarafımızdan takip edilmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

hasan-aga-deresi (2) hasan-aga-deresi (3) 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği