Telefon
WhatsApp
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Edirne’de Bulgaristan Heyetiyle Görüştü
davetiye

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve Bulgaristan heyeti ile yapılacak toplantıya katılmak üzere Edirne’ye geldi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Edirne’de Bulgaristan Heyetiyle Görüştü (2)

Vali H. Kürşat Kırbıyık tarafından karşılanan İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı ilk olarak Edirne Valiliğini ziyaret etti.
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı daha valilik toplantı salonunda Bulgaristan ile sınırı olan Edirne ve Kırklareli sınır bölgelerinde yaşanan Düzensiz Göç Koordinasyon toplantısına katıldı. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Başkanlığında yapılan toplantıya Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Kırklareli Valisi Birol Ekici 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, Göç İdaresi Başkanı Dr. Savaş Ünlü, Düzensiz Göçmen İzleme Daire Başkanı Ahmet Küçükikiz ve ilgili daire ve kurum müdürleri katıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Edirne’de Bulgaristan Heyetiyle Görüştü (1)
Bakan Yardımcısı Çataklı, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve Kırklareli Valisi Birol Ekici toplantının ardından restorasyon çalışmaları devam eden Selimiye camisinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldılar.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Edirne’de Bulgaristan Heyetiyle Görüştü (7)
Cuma namazının Hasan Sezai Dergâhı Camisinde Kılan Bakan Yardımcısı Çataklı, ardından Dar-ül Hadis camisini ziyaret etti.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Edirne’de Bulgaristan Heyetiyle Görüştü (8)

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı daha sonra Kapıkule sınır kapısına geçerek Bulgaristan heyeti ile bir toplantı gerçekleştirdi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Edirne’de Bulgaristan Heyetiyle Görüştü (6)

Toplantıda Bulgaristan heyetine Sınırlar ve Göçten Sorumlu Bakan Yardımcısı Emil Ganchev Başkanlık ettiği ve Uluslararası İşbirliğinden Sorumlu İçişleri Bakan yardımcısı Monika Dimitrova ve diğer ilgili yetkililer katılırken, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Başkanlığındaki Türk heyetinde ise Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Göç İdaresi Başkanı Dr. Savaş Ünlü, Düzensiz Göçmen İzleme Daire Başkanı Ahmet Küçükikiz ve diğer ilgili daire ve kurum müdürleri yer aldı. Toplantıda iki ülke sınırlarında yaşanan düzensiz göçmen olayları, Göçmen kaçakçılığı ile mücadele ve iş birliği, Gümrük işlemleri, iki ülke arasındaki sınır kapılarında yaşanan sıkıntılar ele alındı.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Edirne’de Bulgaristan Heyetiyle Görüştü (4)İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı Edirne’de Bulgaristan Heyetiyle Görüştü (5)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği