Telefon
WhatsApp
İŞKUR EDİRNE’DE 10 AYDA  5.984 KİŞİYİ İSTİHDAM ETTİ
davetiye

Edirne İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 yılı 4. Dönem olağan toplantısı Valilik toplantı salonunda yapıldı.
Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından organize edilen, Edirne Vali Yardımcısı Sn. Zafer KARAMEHMETOĞLU başkanlığında gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında; Edirne Vali Yardımcısı Sn. Zafer KARAMEHMETOĞLU konuşmasında istihdam ve mesleki eğitim politikalarının, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici politikaların oluşturulmasının önemini, bu oluşturulan politikaların uygulamasında özel sektörün rolü ve özellikle genç istihdamının artırılmasının önemine değinerek, Edirne İline dair gelecek dönem planlamalardan bahsetti. Toplantıda, Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün 2022 yılı 10 aylık faaliyetleri ve Genç İstihdamı konularında İl Müdürü Şengül ÇİLDAM, Çocuk İşçiliği ile Mücadele kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Tarımsal alandaki gelişmeler ve istihdam olanakları kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar konularında Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla BAYAZIT tarafından sunumlar gerçekleştirilmiş ve değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Toplantıda, İŞKUR İl Müdürlüğünce Edirne genelinde İstihdam ve Mesleki Eğitim alanında yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül Çildam yaptığı sunumda, 2022 yılında 10 aylık süreçte; 9.499 kişiye yönelik açık iş talebi alındığını, 5.984 kişi istihdam edildiğini, geçen yıla göre işe yerleştirme ve açık iş verilerinde önemli bir artış kaydedildiğini şu an vatandaşlarımızın başvurabileceği 400’den fazla açık iş talebi bulunduğunu, özel sektörde faaliyet gösteren 3.607 işyerinin ziyaret edildiğini, 18.040 kişiye bireysel danışmanlık gerçekleştirildiğini, 537 kişiye yönelik İş Kulübü faaliyetleri kapsamında eğitim verildiğini, 1.083 kişiye yönelik Toplum Yararına Program düzenlendiğini ve Aktif İşgücü Programları kapsamında 634 kişiye yönelik İşbaşı Eğitim Programı düzenlendiğini belirtti.

Ayrıca, dezavantajlı grupların yoğun olduğu kadın ve genç istihdamı konularına değinen İl Müdürü Şengül ÇİLDAM; aktif işgücü programlarında katılımcıların %75’inin kadın olduğu, işe yerleştirme faaliyetleri kapsamında da toplam işe yerleştirilenlerin % 55,4’ünün kadın olduğunu ifade etti. Genç işe yerleştirme faaliyetlerinin artırılması amacıyla eğitim, istihdam ve okuldan işe geçiş süreçlerini ve politikalarını daha iyi koordine etmek ve ilgili tüm paydaşlar (kamu kuruluşları, üniversiteler, sendikalar, STK’lar, yerel yetkililer ve özel firmalar) arasındaki iş birliğinin sağlanmasının önem arz ettiğini belirtti.

Edirne Vali Yardımcısı Sn. Zafer KARAMEHMETOĞLU’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Edirne Belediyesi Başkan Yardımcısı Sn. Hakan İŞCAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Ahmet Turan ATEŞ, ETSO Genel Sekreteri Nevzat Taşkın, EDESOB Başkanı Kemal Cingöz, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül Çildam, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Salih Akbulut, Ticaret İl Müdürü Mahmut ALTUN, Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla BAYAZIT, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Uğur OKUŞ, Prof. Dr. M. Engin SANAL, Hak-iş Sendikası Temsilcisi Hamdiye Şen ve TİSK. Temsilcisi Burhan Aktaş katıldı.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği