Telefon
WhatsApp
KEŞAN’DA YENİ BAŞKAN İLK SEÇİMİNDE BÜYÜK FARK ATTI

S.S. Keşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin genel kurulu Keşanspor Düğün Salonunda gerçekleşti. 1860 üyenin kayıtlı olduğu Kooperatifin Genel Kuruluna katılacak üye sayısının 1793 kişi olduğu açıklandı.  

kesan-esnaf-kredi (15)

YENİ BAŞKAN İLK SEÇİMDE BÜYÜK FARK ATTI

24 yıldan bu yana Keşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde görev yapan ve verdiği hizmetlerle üyelerin büyük sevgisini kazanan Serhad Sezen  büyük farkla seçimi kazanan taraf oldu. Seçime beyaz liste ile giren Sezen  üyelerin 1194 oyunu alarak yeni başkan olurken seçime kırmızı liste ile giren diğer aday Şuayip İsmail BÜYÜKVARLIK ise 260 oy aldı.   1478 oyun kullanıldığı kongerede  24 oy geçersiz sayıldı.

kesa-esnaf-jkredi (1)

 

Yoğun katılımın olduğu ve Demokrasi Şöleninin yaşandığı Kongrede beyaz liste ile Serhad Sezen, Kırmızı liste ile Şuayip İsmail Büyükvarlık Yönetim kurulu başkanlığına aday oldu.  Saat: 11’de başlayan Kongreye AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Önceki Dönem Milletvekili Şadan Şimşek,  Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi İbrahim Ejder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, Oda ve STK Başkanları, Siyasi parti temsilcileri ile üyeler katıldı.

kesan-esnaf-kredi (26)

 

Divan Başkanlığına İpsala Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İlhan DALKIRAN’ın seçildiği kongrede saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile birlikte gündem maddelerine geçildi.

2021-2022 yılı Yönetim Kurulu ve denetim kurulu faaliyet raporu, bilanço, gelir ve gider tablosu okunarak oy birliği ile kabul edildi. Ardından Yönetim ve Denetim kurulunun ibra edildi.

 

kesan-esnaf-kredi (12)

38 Yıllık Efsane Başkandan Anlamlı veda…

 

Daha sonra konuşan S.S. Keşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin efsane başkanı İsmail Atakan, 38 yıldan bu yana görevde olduğu sürece üyelerine hizmet vermekten her zaman onur ve gurur duyduğunu ifade ederek, “Değerli arkadaşlar sizler de 38 seneden bu yana her zaman kooperatifimize sahip çıktınız. Keşan Esnaf ve kredi Kooperatifimiz sizler sayesinde, personelimiz ve çalışma arkadaşlarımla birlikte her zaman 1. Sınıf kooperatif oldu. Başta siz ortaklarımıza, yönetim kurulumuza, Halkbank müdürümüze, canla başla çalışan personelimize teşekkürlerimi sunarım. Bizleri de ibra ettiğinizden dolayı yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Ben sizlere hakkımı helal ediyorum. Sizlerde lütfen bana haklarınızı helal ediniz. Seçilecek arkadaşlara da şimdiden başarılar diler sizlere de hayırlı hizmetler yapmalarını temenni ederim.” Dedi.

kesan-esnaf-kredi (27)

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Teşekkür”

1860 üyenin kayıtlı olduğu Kooperatifin Genel Kuruluna katılacak üye sayısının 1793 kişi olduğunu açıklayan Atakan; “Kredi kullanan aktif üyemiz 1.516 kişidir. Şu an kooperatifimizin 264 milyon 900 bin lira plasmanı var. Bu plasmanın 102 milyonunu biz sadece 3 ayda aldık. Yani Kooperatif kurulduğu günden bugüne kadar almış olduğumuz 160 milyonun üzerine 102 milyonu 3 ayda aldık. Onun için ben başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve bu süreçte destek ve hizmet verenlere çok çok teşekkür ederim. Bilhassa Sayın Cumhurbaşkanımız bizler 100 milyon verdi, arkadan 50 milyon daha verdi. Onun için para sıkıntımız yok. Paraya ihtiyacı olan arkadaşlarımız istediği zaman gelip kullanabilir. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

kesan-esnaf-kredi (14)

“38 yıl hiçbir ara vermeden her seçimi kazanan efsane başkan”

Kongrenin divan başkanlığını yapan, İpsala Esnaf ve Sanatkarlar Kedi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İlhan Dalkıran da yaptığı konuşmada; “ 1985 yılında Keşan Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına o dönemin faaliyet yapan esnafların desteği ile seçilen Sayın İsmail ATAKAN 38 yıl boyunca hiç ara vermeden her seçimi başarı ile kazanarak bugüne kadar Keşan esnafına hizmet vermiştir. Bu 38 yılda Ankara Merkez Birliği Yönetim Kurulu üyeliği ve Bölge Birliği Başkanlığı yaparak ta Keşan esnafına bu gururu yaşatmıştır. Bu 38 yıllık süre içerisinde biz onun yanına geldiğimizde kendisinden dürüstlüğü ve doğruluğu öğrendik. Bize her zaman söylediği söz de şudur; “Arkadaşlar görev yaptığınız kooperatiflerinizde esnafa her zaman sahip çıkın” der. Bizler de anlımızın akıyla bu göreve geldik, Allah ta anlımızın akıyla da bu görevi bir gün gençlerimize teslim etmeyi bize nasip etsin. Görev yapmış olduğu sürede Keşan esnafı adına kendisine çok teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Allah ona uzun ömürler versin. Allah onu başımızdan eksik etmesin.” Dedi.

Daha sonra 2023 ve 2024 yılı Genel kurularının bir arada yapılması oy birliği ile kabul edildi.

kesan-esnaf-kredi (21)

HELVACIOĞLU; “KEŞAN’IN BİRLİK VE BERABERLİĞİ MEŞHUR”

Kongreye katılan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu yaptığı konuşmada; “Bugün şehrimizde düğün var, tören var, şehrimizde merasim var. Hep beraber bugün İsmail Atakan’ı uğurluyoruz ama onun mirasını onun devamlılığını sağlayacak iki genç kardeşimizin adaylığı da güzel bir demokrasi şöleni yaşatacak. Keşan’ın nesi meşhur dendiğinde ben hep bu lafı söylerim; “Keşan’ın birlik ve beraberliği meşhur. Bakın yine beraberce hareket ediyoruz. Seçim bitince Keşan kazanıyor. Bu birlik ve beraberliğimiz daim olsun.” Dedi.

kesan-esnaf-kredi (25)

AKSAL “HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ.”

Daha sonra konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; “Tabi 38 yıl. Dile kolay. Allah kendisinden ve hizmetlerinden razı olsun. Bugün iki arkadaşımız göreve talip. Bu bir hizmet yarışıdır. Buradan çıkacak arkadaşın bölgemiz ve esnafımız için var gücüyle çalışacağına şüphemiz yok. Biliyorsunuz yüzyılda bir ancak yaşanabilecek bir Pandemi sürecinden geçtik. Bu süreçte ve her zaman esnafımızın yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.  

kesa-esnaf-jkredi (2)

“EFSANE BAŞKANA TEŞEKKÜR PLAKETİ”

Daha sonra AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal tarafından, 38 yıl boyunca Keşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne başkanlık yapan İsmail ATAKAN’a Teşekkür Plaket ve çiçek takdim edildi.  

kesan-esnaf-kredi (28)

Ardından Kongrede Başkanlığa Kırmızı liste ile aday olan Şuayip İsmail BÜYÜKVARLIK konuşma yaptı. BÜYÜKVARLIK konuşmasında; “Kooperatifimize 38 yıl boyunca hizmet etmiş İsmail Atakan başkanımıza teşekkür ederim. Ben ve ekip arkadaşlarım bu yola tüm esnaflarımıza eşit ve adil hizmet sloganı ile yola çıktık. Siz değerli esnaflarımızın iş hayatında ne tür zorluklar çektiğini ve ne ihtiyaçları olduğunu çok iyi bilen birisiyim. Esnafın halinden esnaf anlar diyerek oylarınıza talibim.” Dedi.

kesan-esnaf-kredi (1)

“USTALIK DÖNEMİ İÇİN GÖREVE HAZIRIM MESAJI ”

Daha sonra Başkanlığa Beyaz liste ile aday olan Serhad Sezen yaptığı konuşmadan dolayı salonda yarattığı coşku ile sık sık alkışlanarak üyelerden büyük destek aldı. Sezen konuşmasında ; “Bugün burada alacağımız kararların ülkemize, bölgemize ve de Keşan’ımıza hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan diliyor şahsım ve yönetim kurulum adına hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. 24 yıllık hizmet süremin son 12 yılında Kooperatif görevimi büyük bir özveriyle yerine getirdim. 24 yıl içerisinde yanında çalışmaktan büyük gurur duyduğum sevgili başkanım İsmail Atakan’dan kazanmış olduğum kooperatifçilik bilgisi ve idarecilik tecrübesi, 24 yıllık hizmet birikimim ve kooperatif ortaklarımızdan aldığımız güçlü destek ile çıktığımız bu yolda sağlam ve hızlı adımlarla ilerledik. 24 yıllık tecrübemizle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ortaklarımız için durmadan, yorulmadan çalışacağımıza sahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına söz veriyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından Adaylar ve Yönetim Kurulu isimleri okunarak sahneye davet edilip üyelere tanıtımı yapıldı.

kesan-esnaf-kredi (4) kesan-esnaf-kredi (8) 

 

Daha sonra oy verme işlemi başladı.   1860 üyenin kayıtlı olduğu Kooperatifin Genel Kuruluna katılacak üye sayısının 1793 kişi olduğu açıklandığı kongrede oy verme işlemi ardından yapılan sayımda, seçime beyaz liste ile giren Serhad Sezen 1194 oy alarak Keşan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yeni başkanı seçilen isim oldu. Seçime Kırmızı liste ile giren diğer aday Şuaip İsmail BÜYÜKVARLIK ise 260 oy aldı.

Yeni Başkan Serhad Sezen’in listesi şu isimlerden oluştu.

Yönetim Kurulu; Serhad Sezen, Hüseyin Çakmak, Ahmet Eler, Mehmet Başoğlu, Çağatay Demir.

Denetim Kurulu; Mehmet Fatih Boyalık, Fatih Uslu.

Bölge Birliği Delegeleri: İsmail Atakan, Serhad Sezen, Hüseyin Çakmak, Ahmet Eler.

esnaf-kredi-secim (2) kesan-esnaf-kredi (23) 

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği