Telefon
WhatsApp
“KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİNDEN  ELDE EDİLEN GELİRLER AÇIKLANDI”
davetiye

Edirne Belediye Meclisi'nin Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında gerçekleşti.
Burada bir konuşma yapan başkan Gürkan; “Edirne'nin en büyük organizasyonu olan, aynı zamanda da Türk milletinin de Ata sporu ve Türk milletinin en eski spor organizasyonunu olan 661 tarihi Kırkpınar yağlı güreşlerimizi tamamladık. Gerçekten hem sürprizlere açık hem de geleneklerin yaşatılması anlamında eksiksiz bir Kırkpınar yaşadık.” dedi.
Kırkpınar yağlı güreşlerinde önemli ilklerin yaşandığına dikkat çeken Gürkan; genç pehlivanlarımız favori isimleri eleyerek er meydanında güreş severlere yeni bir ilk yaşattılar. Başpehlivanlıkta da 2. Yılında olan Cengizhan Şimşek altın kemerin sahibi oldu. Finalist olan diğer pehlivanımız Mustafa Taş ise başpehlivanlıkta ilk yılı olmasına rağmen finale çıkma başarısını gösterdi. Bu başarılar, yağlı güreşin geleceği açısında da hepimizi mutlu eden sevindirici gelişmelerdir.” dedi.
“Kırkpınar Biletleri Yok sattı”
Kırkpınar Yağlı Güreşlerine ilginin büyük olduğunu ifade eden Gürkan; Yağlı güreşlerimizin biletleri ilk kez bu yıl Cumartesi gününden itibaren tükendi. Edirne Belediyesi olarak bu sene bilet satışında rekor kırdık. Bilet satışlarından 1 milyon 407 bin 650 TL bilet satış geliri elde ettik. Bu rakamlara geçtiğimiz yıllarda 600-700 bin lira civarında kalıyordu.” dedi.

“Ağlık ihalesinde Tarihi bir rekor kırıldı”
Ağalık ihalesinde yeni bir tarihi rekorun kırıldığını söyleyen Başkan Gürkan; “2023'ün yani Cumhuriyet'in 100. Yıl ağalığı ihalesini gerçekleştirdik ve rekor bir fiyatla Seyfettin Selim yeniden Ağa oldu. Çekişmeli geçen Ağalık ihalesini yine Seyfettin Selim 4 milyon 22 bin TL bedelle kazanmış oldu.” dedi.

“KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ GELİRLERİ AÇIKLANDI”

Kırkpınar Yağlı Güreşlerinden elde edilen gelirleri kalem kalem açıklayan Gürkan; “Ağalık ihalesi dosya bedeli 100 bin Lira, Biletix'ten 1 Milyon 407 bin 650 TL, Yayın gelirleri olarak 120 bin TL, Diğer gelirler (Kiralama, çevirmeci, büfe, Lunapark stant vb..) birlikte toplam 5 milyon 852 bin 84 lira gelir elde edildi.”dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği