Telefon
WhatsApp
KIRPINAR YAĞLI GÜREŞLERİNİN BAŞ PEHLİVANI CENGİZHAN ŞİMŞEK OLDU

Bu yıl 661.cisi gerçekleşen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 2500 pehlivanın katılım sağladığı ve kıran kırana mücadele ettiği Er meydanında güreş severler unutulmaz anlar yaşadı.    Final Güreşinde Mustafa Taş  ile Cengizhan Şimşek güreşti. Kıran kırana geçen mücadelede 661. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin Başpehlivanı Cengizhan Şimşek oldu.

Salih Dorum, Faruk Akkoyun, Osman Aynur, Hüseyin Gümüşalan ve Ertuğrul Dağdeviren gibi favori isimleri yenerek adını finale yazdıran  Mustafa TAŞ’ın rakibi Medrese Saltık, Orhan Okulu, Tanju Gemici ve İsmail Balaban’ı yenen Cengizhan Şimşek oldu.

 

Final Güreşinde iki pehlivanın, yaklaşık olarak 1 saat kadar süren pasif güreşi ve güreşe katılmayışları nedeniyle iki pehlivana da hakem heyeti tarafından   birer ihtar verildi.

Normal süresi berabere biten müsabakada puanlamaya geçildi. Puanlama güreşinde müthiş  taktiksel güreşi ile Mustafa Taş’ı yenen Cengizhan Şimşek  661. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin baş pehlivanı oldu.        Er meydanının yeni Baş pehlivanı Şimşek bu yıl güreşlere çok çalışarak hazırlandığını ifade ederek; “Başta ailem, hocalarım ve Antalya Büyük şehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e  çok teşekkür ediyorum. Bu başarımda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.” dedi.

   

Daha sonra gerçekleşen ödül töreninde  Baş pehlivan Cengizhan Şimşek’in atın kemerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu taktı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Edirne'de bu yıl 661'incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde rakibi Mustafa Taş’ı finalde yenerek başpehlivanlığı kazanan Cengizhan Şimşek’i kutladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Edirne'de bu yıl 661'incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde rakibi Mustafa Taş’ı finalde yenerek başpehlivanlığı kazanan Cengizhan Şimşek için tebrik mesajı yayımladı.

 

Bakan Kasapoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda bu yıl 661'ncisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalde rakibi Mustafa Taş’ı yenerek altın kemeri kazanan Cengizhan Şimşek’i kutluyorum. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ülkemizin en önemli kültürel miraslarımızdan biri. Bu mirası devam ettirmek amacıyla bu büyük organizasyonda ter döken tüm güreşçilerimize teşekkür ediyorum.”

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği