Telefon
WhatsApp
Meme kanserine dikkat çekmek amacıyla yaya geçidi pembeye boyandı.

Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Keşan Belediyesi işbirliğinde meme kanserine dikkat çekmek amacıyla yaya geçidi pembeye boyandı. Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Keşan Belediyesi işbirliğinde meme kanserine dikkat çekmek amacıyla yaya geçidi pembeye boyandı.
Düzenlenen etkinliğe İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, Keşan Belediye Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU, Belediye Başkan Yardımcıları, Keşan İlçe Sağlık Müdürümüz Dr. Hakan ÇETİN, İlçe kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Edirne İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Mustafa İshak YILDIRIM, etkinlik alanında yaptığı konuşmada, Dünya Sağlık Örgütü Kanser Araştırma Merkezinin yaptığı araştırmaya göre, 180 ülkenin 140'ında meme kanserinin kadınlarda birinci sırada olduğunu belirtti.
Türkiye'de her 4 kadın kanserinden 1'inin meme kanseri olduğunu ifade eden Müdürümüz, meme kanserinde erken teşhisin önemine vurgu yaptı.
Her kadının 20 yaşından sonra meme kanserine karşı kendisini muayene edebileceğini anlatan Müdür Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:
"İl Sağlık Müdürlüğü olarak kendi personellerimizle bir manken üzerinde bu muayenenin nasıl yapılacağına dair kaydı Youtube'a yükledik. Buradan izleyebilirsiniz. Bunun dışında Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi'ne ve aile hekimliklerimize de başvurulabilir. Aynı zamanda 2 yılda bir mamografi çektirmemiz gerekiyor. KETEM'lerimize gelip, muayene olup mamografi çektirebilirsiniz." dedi.
Konuşmaların ardından Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ndeki yaya geçidinin bir bölümü meme kanseri farkındalığı için pembe renge boyandı. Ziyaretçilere bilgilendirme broşürlerinin yanında pembe fular ve bere dağıtıldı.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği