Telefon
WhatsApp
MHP Kurmaylarından Köy Çıkarması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin  Talimatları Doğrultusunda “Adım Adım 2023 Köyüm Benim Sohbet Toplantıları” kapsamında  MHP Kurmayları, Edirne Avarız köyünde MHP Edirne Merkez İlçe Teşkilatının düzenlediği muhteşem organizasyonda köy halkı ile bir araya geldi.

“SERHAD ŞEHRİ EDİRNE’NİN AVARIZ KÖYÜNDE MUHTEŞEM KARŞILAMA”

Soğuk havaya rağmen Düğün Salonunu dolduran yüzlerce  vatandaş MHP Kurmaylarını bağrına basıp, sevgi selinde bulunarak,  Cumhur ittifakına olan bağlılığı ve desteğini bir kez daha gösterdi.

mhp-edirne-köy-çıkarması (3)

 Avarız Köyü  meydanında bulunan Düğün Salonunda gerçekleşen toplantıya MHP MYK Üyeleri İlknur Fidan, Doç. Dr. Burhan Coşkun, Murat Turna, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan ve il teşkilatı, MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu ve İlçe Teşkilatı, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Olgun Birbey ve Ülkü Ocakları Yönetim Kurulu, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç, Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, Edirne Merkez ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, Köy muhtarları ve köy halkı katıldı.

mhp-edirne-köy-çıkarması (4)

“SOĞUK HAVAYA RAĞMEN BÜYÜK KATILIM DİKKAT ÇEKTİ”

Soğuk havaya rağmen meydanı dolduran yüzlerce kadın ve köy halkı, Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzü Serhat Şehri Edirne’den ülkenin bekası için büyük lider Devlet Bahçeli’ye destek mesajı verdi.

mhp-edirne-köy-çıkarması (11)

“BÖYLESİ İLK DEFA YAŞANDI”

Toplantının gerçekleşeceği alana gelen MHP Kurmayları Ülkü ocaklarının meşaleli karşılaması ve mehteran takımının gösterisi ile karşılandı.

mhp-edirne-köy-çıkarması (2)

Karşılamadan, toplantının katılım yoğunluğuna kadar muhteşem bir organizasyona imza atan MHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu ve teşkilatına teşekkür eden MHP Kurmayları unutulmaz bir gece yaşadı.  

mhp-edirne-köy-çıkarması (6)

Toplantıyı organize eden Edirne'de siyasetin parlayan yıldızı ve en genç isimlerinden biri olan MHP Edirne Merkez İlçe teşkilatının başkanı Emre Tokluoğlu’nun selamla konuşması ile başlayan toplantıda Tokluoğlu; “Toplantının tertip, düzen ve hazırlığında büyük emekler veren Merkez ilçe Teşkilatımıza ve  ülkü ocaklarımızın bozkurt ve Asenalarına teşekkürü bir borç bilirim. Toplantımıza katılım sağlayan ve bu coşkulu meydanı dolduran siz değerli misafirlerimize de teşekkür ediyorum.” Dedi.

mhp-edirne-köy-çıkarması (7)

 

TERCAN; “HEDEFİMİZ EDİRNE’DEN  EN AZ  1 MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAK”

Daha sonra konuşan MHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Zakir Tercan; “Edirne’mizde  2007 yılında nasıl milletvekili çıkardıysak,  MHP İl ve ilçe teşkilatı olarak hedefimiz 2023 yılında yapılacak olan milletvekili seçiminde en büyük arzumuz ve mücadelemiz buradan 1 milletvekili çıkarmak olacak. Biz buna inanıyoruz. İnşallah milletvekilimizi çıkaracağız. Bunun içinde çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

mhp-edirne-köy-çıkarması (9)

EDİRNE’NİN GURURU MYK ÜYESİ FİDAN; “Edirne’de MHP’nin vekilinin olmaması gerçekten çok üzücü”

Arından konuşan MHP MYK Üyesi İlknur Fidan toplantıya büyük katılım sağlayan bayanları görünce Bir Edirne’li olarak ayrı bir gurur yaşadığını ifade ederek, “Edirne’de MHP’nin vekilinin olmaması gerçekten çok üzücü. Bu konuda gerekli desteği vermenizi özellikle rica ediyorum.  En azından 1 vekil çıkarmak için sizin özellikle desteğinizi rica ediyorum. CHP ve İYİ Partinin milletvekili çıkardığı ilimizde özellikle Atatürk’ün Cumhuriyetine sahip olan MHP’ye desteğin olmaması gerçekten çok üzücü.” dedi.  

mhp-edirne-köy-çıkarması (10) 

MYK Üyesi Doç. Dr. Burhan Coşkun ; “Genel Başkanımızın önderliğinde  Devlet ülkücüleşti.”

Daha sonra konuşan MYK Üyesi Doç. Dr. Burhan Coşkun Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulduğu günden bu yana büyük badireler atlattığını ifade ederek, “Bunların hepsinin üstesinden siz değerli halkımızın desteği ile geldik. 1980 darbesinde ise en büyük sıkıntıyı biz ülkücü hareket olarak yaşadık. 5 binden fazla şehit verdik. Ülkücü hareket budandı ama daha gür bir şekilde yoluna devam etti ve bugün sayın Genel Başkanımızın önderliğinde Devlet ülkücüleşti.  İşte Cumhur ittifakı da bu badirelerin yaşanmaması için kuruldu. Bizlere düşen görevde sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye omuz vermek. Sizden isteğimiz Cumhur ittifakına sahip çıkalım ve onunla da gurur duyalım.” Dedi.

mhp-edirne-köy-çıkarması (12) 

MHP MYK Üyesi Murat Turna ; “Bu memleketi, bu vatanı, bu milleti Türk düşmanlarına teslim etmeyeceğiz. ”  

Ardından konuşan MHP MYK Üyesi Murat Turna Edirne’ye seçim çalışması için gelmediklerini ifade ederek, muhalefet tarafından kurulan 6’lı masayı hedef alarak “ Bildiğiniz gibi bir 6’lı masa kurdular. Masanın altında da HDP var, HDP’yi yöneten bir Amerika var. Amerika’ya da icazet almaya gelip gidenler var. Daha da çık gelip gidenler olacak. Bizler MHP olarak her zaman doğrunun yanında olduk bundan sonrada böyle olacak. Bizim kaybedecek bir batanımız yok. Gidecek bir yerimiz yok. Ülkücü hareket oldukça da bu bayrak inmeyecek, bu ezan dinmeyecek. Bu memleketi, bu vatanı, bu milleti Türk düşmanlarına teslim etmeyeceğiz.  ” Dedi.

 

mhp-edirne-köy-çıkarması (15)

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan; “Onlar Amerika’ya icazet almaya gitti, bizse Avarız köyünde sizden icazet almaya geldik.”

Toplantının son konuşmasını yapan MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan Ülkenin durumunun vahim olduğuna dikkat çekerek, “Türkiye bir Pandemi  değil Dünya bir Pandemi süreci yaşadı. Ardından da Dünyada Suriye Savaşları ile birlikte hemen ardından hiç beklenmeyen bir şekilde Ukrayna-Rusya Savaşı başladı. Bu savaşın içinde savaşın tarafı olmak zordu. Savaşta tarafsız olmakta zordu. Ama Türkiye bir zoru başardı, hem Ukrayna hem de Rusya ile konuşabilen Dünyadaki tek ülke oldu. MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Cumhur ittifakının temellerini attı. Bugün Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilk defa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde biz 6. Yasama yılını yaşar hale geldik. İlk defa 5 yılı tamamlayan bir Türkiye Cumhuriyeti olacak.  Bildiğiniz gibi geçmiş dönemlerde var olan Parlamenter Demokratik Sitem dedikleri sistemin ömrü ortalama 1,5 yıl sürmüştür. Bakın bundan önceki dönemler çok kısa sürdü ama 27. Dönem ilk defa 5. Yılına girdi. Bakın eksiklerimiz varsa tamamlarız. Ama Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde hiçbir yanlışımız yoktur. Çünkü Türk tipi bir başkanlık sitemidir. Onlar Amerika’ya icazet almaya gitti, bizse Avarız köyünde sizden icazet almaya geldik. Biz başkalarından değil, Türk milletinden icazet alırız. Bu ülkeyi yönetmek için biz bu memleketin evlatlarına güveniriz.” dedi.  

mhp-edirne-köy-çıkarması (13)

 

“KÖYLÜYE TARLALARINIZI SATMAYIN ÇAĞRISI”

Son dönemde bazı zenginlerin dışarından gelip Trakyalı çiftçiden tarla almaya çalışanlara 1 dönüm tarlanızı dahi satmayın çağrısı yapan MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan; “Bir ziraat mühendisi kardeşiniz olarak buradan herkese sesleniyorum; “1 dönüm dahi olsa arazinizi sakın satmayın. Bugün eğer Dünyanın en büyük zenginleri toprak alma derdine düşmüşse, size atalarınızdan ve dedelerinizden kalan o topraklar inşallah çocuklarınıza ve torunlarınıza da yadigar kalacak. Bu memleket tarım memleketidir ve geleceğin mesleğinin de tarım olacağını buradan ifade ediyorum. Çünkü artık Pandemi döneminde o  insanlar paranın yenemeyecek bir şey olduğunu anladılar. Ve o gün herkes makarnanın, pirincin, bulgurun, nohutun peşine düştü.

mhp-edirne-köy-çıkarması (21)

 

“2023 seçimleri Türkiye’nin kader seçimi olacak”

Bakın 2023 seçileri Türkiye’nin kader seçimi olacak. Bakın bizim Edirne’de geçmiş dönemde Cemalettin  bey milletvekilimiz vardı. O dönemden bu döneme maalesef bir tane milletvekili yok. Edirne’mizde bizim boynumuzu bükük bırakmayın.  En az 1 tane milletvekilimizin Edirne’den çıkması bu bölgemiz ve Trakya’mız için çok önemli olduğunu buradan ifade ediyorum.” Dedi.

mhp-edirne-köy-çıkarması (18)

 

Konuşmaların sonunda toplantıya katılan vatandaşlar sorunlarını ileterek çözüm bulunması yönünde çeşitli taleplerde bulundu. Daha sonra gecenin anısında  fotoğraf çekimi gerçekleşti.  MHP Kurmaylarının Edirne programı hafta sonu gerçekleşecek olan  ilçe ziyaretler,  ile devam edecek.

mhp-edirne-köy-çıkarması (22) mhp-edirne-köy-çıkarması (17) mhp-edirne-köy-çıkarması (19) mhp-edirne-köy-çıkarması (20) mhp-edirne-köy-çıkarması (24) mhp-edirne-köy-çıkarması (1) mhp-edirne-köy-çıkarması (23) 

 

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği