Telefon
WhatsApp
ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
davetiye

Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Olgun Birbey Şahinbaş, 24 Kasım “Öğretmenler Günü” münasebetiyle basın açıklamasında bulundu. Şahinbaş, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Öğretmen; yarınları inşa eden, kutsal bir vazifeyi yerine getirmektedir. Geleceği şekillendirmede ve bilinçlendirmede en önemli konumdadır. Evlatlarımıza çizeceği ufuk çizgisi, ülkemizin yarınlarına en büyük katkıyı sunacaktır. Yarının lider ülke Türkiye’si ellerinde şekillenecek, geleceğin bilim ve ilim insanları öğretmenlerimizin ellerinde yetişecektir.

Öğretmen sabır demektir. Her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen, yarınları umut eden ve geleceği hazırlamakta kararlı olan, toplumun en önemli görevini yerine getiren, bir meslekten daha ötesi bir ülkeye hayat veren yegâne kişidir.

Öğretmen rehber demektir. Toplumun her kademesine bireyler yetiştiren, aileden sonra kişinin hayatına ince dokunuşlarla temas eden, tabiri caizse; bireyi nakış nakış işleyip hayata hazırlayan Türk toplumunun mihenk taşıdır.

Öğretmen ideal demektir. Birçoğumuzun ilkokul yıllarından bugüne örnek aldığımız, ufkumuzu açan, hedeflediğimiz yolda engelleri aşmayı öğreten, karşılık beklemeden hizmet eden, emeğin bir diğer adıdır.

Bilmenizi isterim ki Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığı, eğitim anlamında Milli Eğitim camiasının koşulsuz yanındadır. Geleceğimiz için, hiçbir evladımızdan vazgeçme lüksümüz yoktur. Her bireyi kazanmak ve ülkemize kazandırmak adına Türk Gençliğine dün olduğu gibi bugünde öğretmenlerimiz ile birlikte sahip çıkacağız.

Yalnızca bir gün değil, her an ve alanda aklımızda olan değerli ve şehit edilen öğretmenlerimizin; 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik eder, ülkülerinden vazgeçmeden, yarınlara yeni nesiller yetiştirmek için özverili çalışmalarında başarılar dilerim.” Diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği