Telefon
WhatsApp
PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET
davetiye

Kırkpınar Başpehlivanları Orhan Okulu ve Mehmet Yeşil Yeşil’in de aralarında bulunduğu pehlivanlar, 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile bir araya geldi.

PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (10)

Gerçekleştirdiği bilimsel çalışmaların yanı sıra pehlivanlara açmış olduğu özel kontenjanlarla ata sporu yağlı güreşin gelişmesi ve kalkınması adına çalışmalarını sürdüren Trakya Üniversitesi, bu yıl 661’incisi düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi birbirinden değerli pehlivanları ağırladı. 

PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (2)

Rekor sayıda pehlivanın güreşeceği bu yılki tarihi Kırkpınar’da farklı boylarda mücadele edecek pehlivanlardan Trakya Üniversitesi öğrencileri Semih Turgut, Nedim Gürel, Faruk Akkoyun, Ertan Erkan ve Zafer Dama’nın yanı sıra başpehlivanlardan Orhan Okulu, Mehmet Yeşil Yeşil, İsmail Erkal, Gökhan Arıcı, Tanju Gemici ve Hüseyin Gümüşalan, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. 

PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (4)

Trakya Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleşen ziyarette Rektör Yardımcısı ve Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Cüneyt Taşkın, Trakya Üniversitesi Spor Kulübü Yöneticisi Yavuz Sönmez ile Erasmus projesi ile Kırkpınar üzerinde araştırmalarda bulunmak üzere Kosta Rika’dan ülkemize gelen Antropolog Lenin Stewart Quesada Mena ve öğrencimiz İbrahim Baran Kavuk da yer aldı. 

PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (12)

Ziyarette pehlivanlar, tarihi değerlere sahip çıkmak adına ata sporuna verdiği destekler ile üniversite kapılarını pehlivanlara açtığı için Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu nezdinde Trakya Üniversitesine teşekkür etti. 

PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (1)

Trakya Üniversitesi olarak Türk’ün ata sporu yağlı güreşi ve onun tarihi bir değeri olan Kırkpınar’ı yaşatmak ve geleceğe taşımak adına pek çok çalışma yürüttüklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Türkiye’de ilk defa pehlivanlara özel kontenjan açan üniversite biz olduk. Balaban kardeşlerle başlayan bu yolculuğumuz bugün pek çok başarıya imza atmış pehlivanlarımızla her geçen gün daha da büyümekte ve gelişmekte. İlk defa 2017 yılında açmış olduğumuz özel kontenjanlarla hem gurur duyduğumuz 12 pehlivana üniversitemizde eğitim veriyor, akademik yaşamlarına destek oluyor hem de başarılı sporcular yetiştirmek adına çalışıyoruz.

PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (8)

Ayrıca üniversitemiz bünyesinde kurduğumuz Kırkpınar Değerleri Araştırma ve Uygulama Merkezi ile tarihsel ve kültürel bir değeri olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin değerleri ve kültür vizyonuna bilimsel katkı sunmak adına her türlü gayreti gösteriyoruz. Kırkpınar, sadece Edirne'nin değil, Türk milletinin ortak değeridir. Bizler de bu doğrultuda millî benliğimizi ve kimliğimizi yansıtan en önemli değerlerin başında gelen Kırkpınar değerlerinin korunması ve yaşatılması adına sorumluluk bilinciyle hareket etmeye devam edeceğiz. Bir diğer amacımız, altı buçuk asırdır süregelen bu geleneğin ve değerlerin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına ve adının daha çok duyurulmasına katkı sunmaya çalışmak.” dedi.

PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (18)

Ata sporumuz olan yağlı güreşin Türk’ün gücünün kaynağı olduğunu ifade eden Rektör Tabakoğlu “Aynı zamanda güreş Peygamber Efendimizin sünneti, pirimiz de Hz. Hamza’dır. Bu alana hizmet eden mahrum olmaz. Bizim verdiğimiz bu küçük destek bir çığ gibi büyüdü ve adeta Nasreddin Hoca’nın gölü maya tuttu. Hem şahsım, hem üniversitemiz hem de pehlivanlarımız açısından bu durum bizim için bir mutluluk kaynağı.” şeklinde konuştu.

PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (14)PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (11) PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (16)PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (20) PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (17) PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (15)PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (23)PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (22) PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (13) PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (13) PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (25) PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (21) PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (3) PEHLİVANLARDAN, KIRKPINAR ÖNCESİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF- DR- ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET (24)

 

Başta Trakya Üniversitesi öğrencileri ve mezunları olmak üzere Kırkpınar’da yarışacak tüm pehlivanlara başarılar dileyen Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, güzel bir müsabaka geçirmeleri temennisinde bulundu. 

Ziyaret hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği