Telefon
WhatsApp
PRİZREN HEYETİNDEN EDİRNE GEZİSİ
davetiye

Edirne Belediyesi ile İşbirliği Anlaşmasını imzalamak için Edirne’ye gelen Prizren Belediye Başkanı Shakir Totaj ve Prizren heyetinin, Edirne gezisi sürdürüyor. Kardeş Belediye Prizren Belediyesi ile ilişkileri daha da güçlendireceklerini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, konuklarına kültürden-sanata, çevreden-eğitime kadar Edirne Belediyesi’nin kente kazandırdığı yatırımları tanıttı.

PRİZREN HEYETİNDEN EDİRNE GEZİ5Sİ (1)

Edirne Belediyesi ile ortak çalışma yöntemlerini belirleyen İşbirliği Anlaşmasını imzalamak için Edirne’ye gelen Prizren Belediye Başkanı Shakir Totaj, Belediye Başkanı Yardımcıları Kujtim Gashi, Levent Bush ve Nehat Elshani ve Prizren heyetinin Edirne gezisi devam ediyor. Kentin tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra Edirne Belediyesi’nin kente kazandırdığı yatırımları da yerinde inceleyen Prizren Belediye Başkanı Shakir Totaj, Edirne gibi Prizren’in tarihi bir şehir olduğu ve birçok konuda Edirne ile Prizren’in ortak yanlarının olduğunu söyledi.

PRİZREN HEYETİNDEN EDİRNE GEZİ5Sİ (2)
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise Prizren Belediye Başkanı Shakir Totaj ve Prizren heyetine Edirne İçme Suyu Arıtma Tesisi, Edirne Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesislerini, Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, Edirne Kent Müzesi, Mor Ev Kadın Atölyesi ile Türk Kültürü El Sanatları ve Üretim ve Geliştirme Merkezi'ni gezdirerek, ortak yapacakları projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

PRİZREN HEYETİNDEN EDİRNE GEZİ5Sİ (3)

Prizren ile ilişkilerini koparmayacaklarını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kosova’nın tarihi bir şehri olan Prizren, ayrıca Kosova’da en çok Türk’ün yaşadığı şehirlerden biridir. Tarihten gelen bağlarımızın Prizren bizim için önemli bir kent. Kardeş Belediyemiz Prizren Belediyesi ile var olan bu ilişkilerimizi daha da ileriye taşımak, ekonomi, turizm ve kültürel anlamda birçok ortak projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Bu kapsamda Edirne’ye yaptığımız önemli yatırımları birlikte gezdik, inceledik. Projelerimizi çok beğendiler, örnek aldılar” dedi.

PRİZREN HEYETİNDEN EDİRNE GEZİ5Sİ (4)PRİZREN HEYETİNDEN EDİRNE GEZİ5Sİ (8) PRİZREN HEYETİNDEN EDİRNE GEZİ5Sİ (9) PRİZREN HEYETİNDEN EDİRNE GEZİ5Sİ (10) PRİZREN HEYETİNDEN EDİRNE GEZİ5Sİ (5) PRİZREN HEYETİNDEN EDİRNE GEZİ5Sİ (6) PRİZREN HEYETİNDEN EDİRNE GEZİ5Sİ (7)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği