Telefon
WhatsApp
Sınav Koordinasyon Toplantısı Vali Kırbıyık Başkanlığında Yapıldı
18-19 Haziran 2022 tarihinde yapılacak olan 2022 Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavı için, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.
Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısında; güvenlik tedbirleri ile sınav öncesinde, sınav gününde ve sınav sonrasında yapılacak çalışmalara ilişkin gündem maddeleri görüşülerek, alınacak tedbirler ve uyulması gereken hususlar değerlendirildi.
Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, il genelinde huzurlu ve güvenli bir sınav ortamının oluşturulması hususunda tüm kurumlarımızın koordineli bir şekilde görev yapacaklarını belirterek, “Toplantıda sınavların sorunsuz bir şekilde uygulanması için il merkezi ve sınav yapılacak ilçelerimizde alınan önlemler ve sınav hazırlıkları ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. 2022-YKS tüm sınav merkezlerimizde eş güdüm içerisinde uygulanacak. Sınav yapılacak binaların çevresinde sınav günü emniyet müdürlükleri ve jandarma ekipleri tarafından gerekli güvenlik önlemlerini alıyoruz. Sınav günleri aday ve görevlilerin sınav binalarına sorunsuz ve zamanında ulaşmaları için belediyeler ile ilgili tüm birimler tedbirlerini aldılar. Sınava günü T.C Kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C Kimlik numarası, fotoğraf bulunmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günleri hizmet verecek. 2022-YKS'nin güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla ilgili tüm kurumlarımız kendi sorumluluk alanları içerisinde gereken önlemleri almıştır.
Bu vesileyle vatandaşlarımızdan; özellikle sınav saatlerinde trafiği sıkıntıya sokacak etkinliklerden kaçınmalarını, sınav süresi içinde öğrencilerimizin dikkatini dağıtacak klakson çalma, özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapma gibi davranışlardan kaçınmaları noktasında hassasiyet göstermelerini istirham ediyorum. Tüm kurumlarımıza ve vatandaşlarımıza katkıları için teşekkür ederken sınava girecek tüm öğrenci ve adaylara başarılar diliyorum" dedi.
Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında yapılan toplantıya, Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Jandarma Komutanı Albay Abdülkadir Seri, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, ÖSYM Edirne Merkez Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Osman N. Hatipoğlu, T.Ü Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı katıldı.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği