Telefon
WhatsApp
Tarım Fuarına İlgi Büyük Oldu
davetiye

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkılarıyla Trakya Üniversitesi ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, Trakya Üniversitesi Karaağaç Yerleşkesinde düzenlenen fuar, ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Tekirdağ, Kırklareli ve diğer çevre illerden de fuara yoğun katılım sağlandı.

tarım fuarı9
Fuarda konuşma yapan Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, tarım, hayvancılık ve üretimin çağın en önemli konu başlıklarından olduğuna dikkat çekti. Vali Kırbıyık, Edirne’de verimliliği en üst noktaya taşımak için tüm paydaşlarla birlikte mücadele edeceklerini de ifade etti.
Tarımsal üretimin oldukça önemli olduğunu vurgulayan Vali Kırbıyık, “Birçok ülke tarımsal ürünlerin ihracatıyla ilgili kısıtlama kararlarına gidebiliyor. Belirli ülkeler belirli tarım ürünlerinin ihracatını yasaklayabiliyor ya da rezervlerinde inanılmaz bir artışa giderek doğal tedarik sürecinde aksamalara neden olabiliyor. Bizim bunun karşısında yapabileceğimiz en kuvvetli seçeneğimiz tarımsal üretim kapasitemizin artırılmasıdır. Bu tarz fuarların ve organizasyonların inanılmaz önemli olduğunu değerlendiriyorum” ifadelerine yer verdi. Bu tür organizasyonların kente katkı sağlayacağını belirten Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt da fuarın hayırlı olmasını diledi. Konuşmaların ardından Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Bulgaristan Hasköy Valisi Katya Paneva, Rektör Tabakoğlu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk fuarın açılış kurdelesini kesti. Stantları gezen protokol üyeleri ve katılımcılar, firma yetkililerinden ürünler hakkında bilgi aldı. Ayrıca fuarda ziyaretçilere yöresel ürünler de ikram edildi.
Edirne Tarım Hayvancılık Gıda ve Sanayi Fuarı 31 Mayıs 2022 tarihine kadar açık kalacak.

tarım fuarı tarım fuarı10tarım fuarı12 tarım fuarı11tarım fuarı3 tarım fuarı13tarım fuarı5 tarım fuarı4tarım fuarı7 tarım fuarı6 tarım fuarı8 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği