Telefon
WhatsApp
Tarımın Başkentinde SAADET PARTİSİ’nden TARIM ŞURASI
davetiye

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı tarafından düzenlenen “Tarım Şurası” programı büyük ses getirdi. Türkiye’nin tahıl ambarı olan Edirne’de  gerçekleşen “Tarım Şuarası” programında  konuşan Mustafa İriş gündeme damga vuran açıklamalarda bulundu.

 Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı tarafından Edirne Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda “Tarım Şurası” programı düzenlendi. Edirne’de Tarım sektörünün sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Borsa Meclis Başkanı Fedai Canım, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

saadet-partisi-edirne-tarim-surasi (4)

Toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa  İriş, dünya tarımında en önemli sorunun üretilen ürünlerin adil paylaşılmaması olduğunu belirterek, sistemin baştan aşağı ele alınması gerektiğini söyledi.

saadet-partisi-edirne-tarim-surasi (10)

Tarımın öneminin insanlığın başlangıcından bu yana var olduğunu söyleyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, “İlk insandan beri gıda ne kadar önemliyse bu dünyada insan bulunduğu sürece hep önemli olacak. Bunu hiç unutmayalım. Hep vardı, hep önemliydi. Dünyada aslında sadece tarımda değil üretimden daha çok bölüşüm problemi var. Örnek; bizim çocukluğumuzda ineğimiz 3 kilo süt veriyordu, şu anda 30 kilo veriyor. Allah bereketini arttırsın ama açlık daha fazla artıyor. O zaman bölüşüm problemi var, o zaman dünyada ağır bir problem var, sistem sorunu var. Yani sistem sorunu çözülmediği sürece biz pansuman tedbirleri kullanacağız, bir şeyler yapılacak, 2 sene tutacak o ayar, üçüncü sene yine bozulacak, o değişmez. Bu sistemin baştan aşağı ele alınması lazım. Asıl önemli olan bu üretimlerin adil paylaşımı. Bunu çözemediğimiz sürece sorunlarımızı çözemeyeceğiz” dedi.

saadet-partisi-edirne-tarim-surasi (2)

İriş’in ardından Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Sinan Tekin, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Ziraat Yüksek Mühendisi Halil İbrahim İriş, Ziraat Mühendisleri Odası Edirne İl Temsilcisi Erdoğan Yanılmaz ve Gazeteci – Yazar Sadettin İnan da birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından toplantı sonunda  plaket töreni gerçekleşti.

saadet-partisi-edirne-tarim-surasi (3) saadet-partisi-edirne-tarim-surasi (5) saadet-partisi-edirne-tarim-surasi (9) saadet-partisi-edirne-tarim-surasi (7) saadet-partisi-edirne-tarim-surasi (8) saadet-partisi-edirne-tarim-surasi (6) saadet-partisi-edirne-tarim-surasi (1) 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği