Telefon
WhatsApp
TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN DEPREM BÖLGESİNDEKİ ARAMA KURTARMA FAALİYETLERİNE DESTEK

Trakya Üniversitesi AFAD gönüllüleri, Kahramanmaraş’ta yaşanan 7,7 büyüklüğünde depremin ardından arama kurtarma faaliyetlerine destek olmak için yola çıktı.
Trakya Üniversitesi AFAD gönüllüleri, yüzlerce yurttaşın hayatını kaybettiği, binlerce kişinin ise göçük altında kaldığı deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılıyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) eğitimlerini tamamlayarak "Destek AFAD Gönüllüsü" olan Trakya Üniversitesi personeli, deprem bölgesinde çalışan ekiplere ve vatandaşlara destek için harekete geçti. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ilde hissedilen 7,7’lik deprem sonrası, Trakya Üniversitesi bünyesindeki gönüllü AFAD ekibi, devam eden arama ve kurtarma faaliyetlerine katılmak için bölgeye hareket etti. Trakya Üniversitesinden aralarında doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarının da olduğu 20 kişilik ekip, sabah saatlerinde yola çıktı.
Trakya Üniversitesinde AFAD gönüllüleri, deprem bölgesindeki yardım ekipleri ve vatandaşlara destek olmak için harekete geçerken, tüm öğrenciler ve çalışanlar Kızılay’a kan bağışında bulunmaya davet edildi. Depremden etkilenen öğrencilerin tüm talep ve ihtiyaçları için ayrıca Destek Hattı oluşturuldu.

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği