Telefon
WhatsApp
TRAKYA ÜRETEN KADINLAR FESTİVALİ, RENGARENK

Edirne Belediyesi’nin, 2022 Edirne Yılı kapsamında bu yıl ilk defa düzenlediği Trakya Üreten Kadınlar Festivali, başladı.

trakya-ureten-kadinlar-festivali-rengarenk5

Festivalin açılışında konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kadınlara seslenerek, “Değerli kadınlarımız siz yürümeye devam edin. Siz yürümeye devam ettikçe, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu çağdaş uygarlık hedefine çok daha güçlü bir şekilde ulaşacaktır. Siz yürüdükçe bu toplum daha da güzelleşecek” dedi. Trakya’daki üreten kadınları desteklemek, onlara sosyal ve ekonomik açıdan güç vermek, kadınları bir araya getirmek ve üretimi desteklemek amacıyla düzenlenen "Trakya Üreten Kadınlar Festivali” düzenlenen açılış töreniyle başladı.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, burada yaptığı konuşmada kadınlarla yan yana yürümeye ve onları her alanda desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

trakya-ureten-kadinlar-festivali-rengarenk15
Kadınların toplumun aydınlık ve üreten yüzü olduğunu belirten Gürkan, “Çalışan kadınlar, çalışmayan kadınlar diye bir kavram var ki tümüyle yanlış. Kadın aslında her yerde çalışıyor. İşte çalışıyor, tarlada çalışıyor, bağda, bahçede çalışıyor, fabrikada çalışıyor ama en çok da evde çalışıyor. Biz ev kadını diye bir meslek icat etmiş belki de dünyadaki tek ülkeyiz.

trakya-ureten-kadinlar-festivali-rengarenk3

Niye ev kadını diyoruz, çünkü kadının aslında çalıştığını zihnen de olsa kabul ediyoruz. Yüreğimiz, beynimiz kabul ediyor. Ama onu ayrı bir kategoriye koymak adına da ev kadını diyoruz.” dedi. Tüm insanların bir kadının eseri olduğuna dikkat çeken Gürkan, “Hepimiz bir annenin evladıyız. Bir anne bizi 9 ay karnında taşımış, büyütmüş, aile terbiyesini vermiş, kelimenin tam anlamıyla yememiş yedirmiş, içmemiş içirmiş ve bugünlere getirmiş. Kadın, aslında toplumun, milletlerin geleceğini şekillendiren insan. O yüzden kadının eğitimi önemli, kız çocuklarının eğitimi önemli, o yüzden toplumun geleceğini şekillendirecek gençleri yetiştirecek kadınların da öncelikle eğitimli olması gerektiği inancındayım” diye konuştu.
Her kadının, her annenin toplumun bir eğiticisi olduğunu belirten Gürkan, Edirne Belediyesi olarak kadınları her alanda desteklemeye, yanlarında yürümeye devam edeceklerini söyledi.

trakya-ureten-kadinlar-festivali-rengarenk9
“Kadınlar bu toplumun nefesidir, ahlakıdır, asaleti, zarafetidir” diyen Gürkan, “Değerli kadınlarımız siz yürümeye devam edin. Siz yürümeye devam ettikçe, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu çağdaş uygarlık hedefine çok daha güçlü bir şekilde ulaşacaktır. Siz yürüdükçe bu toplum daha da güzelleşecek. İnanıyorum ki yetiştireceğimiz evlatlar Türkiye Cumhuriyetini ikinci yüzyıla çok daha sağlam, kararlı ve güzel bir şekilde taşıyacak” ifadelerine yer verdi.
Belediye Başkanı Recep Gürkan, daha sonra stantları gezerek, üretici kadınlarla sohbet etti.

trakya-ureten-kadinlar-festivali-rengarenk10 trakya-ureten-kadinlar-festivali-rengarenk16trakya-ureten-kadinlar-festivali-rengarenk12 trakya-ureten-kadinlar-festivali-rengarenk11trakya-ureten-kadinlar-festivali-rengarenk7 trakya-ureten-kadinlar-festivali-rengarenk2 trakya-ureten-kadinlar-festivali-rengarenk4 trakya-ureten-kadinlar-festivali-rengarenk8 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği