Telefon
WhatsApp
TÜKETİCİ HUKUKUNA YÖNELİK ANLAMLI KONFERANS

Türkiye Barolar Birliği ve Edirne Barosu Staj ve meslek içi Eğitim Komisyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen konferansa konuşmacı olarak İstanbul Aydın Üniversitesi Medeni Hukuk Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru CEYLAN katıldı.
“Tüketici Hukuku, Uygulaması ve Mevzuatta Yapılan Son Değişiklikler" konulu eğitim seminerine Edirne Barosu Başkanı Av. Gökhan Karakoç, Ticaret İl Müdürü ve Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Mahmut Altun, Baroya kayıtlı Avukatlar katıldı.

BARO-KONFERANS (9)

Konferansın açılış konuşmasını yapan Baro Başkanı Av. Gökhan Karakoç, “En genel anlamıyla ticari bir amaç gütmeden kendisi ve ailesi için tüketim yapan kişi olarak tanımlanan tüketici yürürlükte olan 6502 sayılı kanunumuzun 2. Maddesinde ticari veya mesleki olmayan amaçlarla hareket eden gerçek veya tüzel kişiler olarak ifade edilmekte.

BARO-KONFERANS (5)

Mal ve hizmetlerin mesafe tanımadığı kıtalar arası lojistiğin bile birkaç güne sığdırıldığı globalleşen, genişleyen dünya üzerinde kendisine mal ve hizmet sunanlarla yaptığı hukuki işlemlerin güçsüz tarafını temsil eden ve adeta üreticiler tarafından arz bombardımanına tutulan tüketicinin yalnız ekonomik ve sosyal değil aynı zamanda bilgisizlikten kaynaklanan olumsuzluklardan da korunmaya muhtaç olduğu fikrinden yola çıkarak oluşturulan bu hukuk alanı teknik manada bizim için nispeten yeni olmakla birlikte batıda 1900’lü yılların başından beri etkinliğini sürdürmektedir.” Dedi.

BARO-KONFERANS (2)

“TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN TANITIM KİTAPÇIĞI BÜYÜK BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI”


Edirne Ticaret il müdürlüğü tarafından hazırlanıp bastırılan 6502 sayılı kanunla “Tüketici Korunuyor” kitapçığı Edirne Barosu üyeleri tarafından büyük beğeni topladı. Konferansa konuşmacı olarak katılan İstanbul Aydın Üniversitesi Medeni Hukuk Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru CEYLAN’a takdim edilen tanıtım kitapçığı içeriği açısından dikkat çekti. Bir süre Ticaret İl Müdürü ile çeşitli istişarelerde bulunan CEYLAN daha sona konferansa katılanlara “Tüketici Hukuku, Uygulaması ve Mevzuatta Yapılan Son Değişiklikler" hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdi.

BARO-KONFERANS (1) BARO-KONFERANS (9) BARO-KONFERANS (3) BARO-KONFERANS (8) BARO-KONFERANS (7) BARO-KONFERANS (6)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği