Telefon
WhatsApp
TÜMKİAD GENEL BAŞKAN DANIŞMANI BAHATTİN GÜL; “EDİRNE'DEKİ BÜTÜN İŞ İNSANLARINI TÜMKİAD ÇATISI ALTINDA YER ALMAYA DAVET EDİYORUZ.”
davetiye

TÜMKİAD Genel Başkan Danışmanı Bahattin Gül yaptığı açıklamada; “Edirne'deki bütün iş insanlarını biz TÜMKİAD çatısı altında yer almaya davet ediyoruz. Onlarla beraber burada inşallah Türkiye'nin üreten ve ihraç eden yönünü geliştirmek en büyük hedefimiz olacaktır.” dedi.
Edirne Ajans Medya Grubunu TÜKİAD Edirne İl Başkanı Oğuz Kurum ile birlikte ziyaret eden TÜMKİAD Genel Başkan Danışmanı Bahattin Gül burada yaptığı açıklamada; Her şeyden önce biz çok heyecanlıyız. Çünkü dediğiniz gibi Edirne bir serhat şehri . Edirne'de olmamak aslında Türkiye'de olmamak demek. O yüzden Edirne bizim için çok önemli. Burada da gerçekten çok iyi bir il başkanı bulduğumuza inanıyoruz. Ona da çok güveniyoruz. İnşallah Edirne'de hem TÜMKİAD'ın kurucu değerlerini hem de iş insanlarının bir araya gelip böyle çok güzel organizasyonlar yapabileceği bir Sivil Toplum çatısını Edirne'ye inşallah hızlı bir şekilde kurca ve hayata geçirecek. Bizde elimizden gelen bütün desteği Oğuz başkanımıza vereceğiz. Onunla beraber inşallah bu yolda yürüyeceğiz ve çok işler yapacağız.” Dedi.


Edirne'nin insanının çok sıcak kanlı olduğunu ifade eden TÜMKİAD Genel Başkan Danışmanı Bahattin Gül; “Her tanıştığımız ve her elini sıktığımız insan bende farklı bir hikaye oluşturdu. Şehide de bir keşmekeş hakim. Edirne bu karmaşayı da yaşamaması gereken bir şehir. İçeride çok büyük bir tarihi doku var. Ama biraz sanki iyi yönetilemiyor gibi bir hissiyatımız var. Tek ümidimiz de inşallah bunun bir an önce düzelmesi.” dedi.
TÜMKİAD'ın Edirne'de yapacağı çalışmalara da değinen Gül; “Gelişmiş ülkelere baktığımızda orada Sivil Toplum dinamitlerinin orada çok iyi geliştiğini görüyoruz. Devletin düzenleyici rolünün dışında aslında geride durması gerektiği, sivil toplumun da devlete bir öncülük etmesi gerektiğini gelişmiş ülkelerden net bir şekilde görüyoruz. Ama Türkiye'de maalesef sivil toplum kuruluşları dernekçilik rolünü üzerinden atamadı. Yani AK Parti döneminde sivil toplum kuruluşlarının kurulması, o aradaki bürokratik engellerin kaldırılması gibi çok güzel atılımlar yapıldı ama bu sefer de Türkiye bir STK mezarlığına dönüştü. Şu anda Türkiye'de çok fazla dernek var. Dolayısıyla bu fonksiyonu insanların doğru algılaması lazım. Yani Dernek açmak önemli değil. Bir derneği açmak, o derneği yaşatmak ve fonksiyonel olarak sürdürülebilir hale getirmek önemli. Bize merhaba diyen her birey, Türkiye'de 35 tane ile merhaba demiş oluyor. Dünyada 25 tane ülkeye selam vermiş oluyor. Edirne'deki bütün iş insanlarını biz TÜMKİAD çatısı altında yer almaya davet ediyoruz. Onlarla beraber burada inşallah Türkiye'nin üreten ve ihraç eden yönünü geliştirmek en büyük hedefimiz olacaktır.” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği