Telefon
WhatsApp
TÜRK MUTFAĞI HAFTASI’nda RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI
davetiye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinesiyle 81 ilde 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başladı. Edirne’de de Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe; Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Soytürk ve vatandaşlar katılım gösterdi. Halk oyunları gösterilerinin ardından konuşan Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Soytürk, yüzyıllar boyunca farklı dine ve kültüre mensup halklara ev sahipliği yapan Edirne’de sosyal ve kültürel hayatın etkilerinin mutfakta da görülmesinin mümkün olduğunu dile getirdi.

vali-kırbıyık-yöresel-yemek-etknliği-edirne (2)


Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, “Pek çok farklı toplum ve dine mensup halkın yüzyıllar boyunca bir arada yaşadığı Edirne’de, sosyal ve kültürel hayatın etkilerini mutfakta görmek mümkündür. Osmanlı’ya yaklaşık bir asır başkentlik yapan şehrimiz, aynı zamanda uzun yıllar imparatorluğun yağ, bal ve hububat deposu olarak işlev görmüştür” açıklamasında bulundu.

vali-kırbıyık-yöresel-yemek-etknliği-edirne (1) türk-mutfağı haftası5türk-mutfağı haftası2 vali-kırbıyık-yöresel-yemek-etknliği-edirne (3) 

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği