Telefon
WhatsApp
TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI TRAKYA BİRLİK’TE ‘YAĞIN KAYNAĞINA YOLCULUK’
davetiye

Trakya Birlik yetkilileri, Edirne’de görev yapan basın mensuplarını, Tekirdağ’da bulunan Entegre Tesisleri’nde misafir etti.
Tekirdağ’ın Çorlu İlçesinde bulunan Trakya Birlik Entegre Tesisleri’nde, basın mensuplarını misafir eden Trakya Birlik tesis yöneticileri, ilk olarak faaliyetleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
Sunum sonrası öğle yemeğinde misafir edilen basın heyetini, tesiste bulunan Extraksiyon, Rafine 1, Rafine 2, Rafine 3, Margarin, Yem ve Likit Dolum Ünitelerini gezdiren, Trakya Birlik yetkileri, günlük üretim kapasiteleri ve faaliyetleri ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

trakya-birlik (4)

“FABRİKAMIZDA 36 BİN TON YAĞLIK AYÇİÇEK TOHUMU DEPOLAMA KAPASİTEMİZ MEVCUT”

Fabrika Müdürü Erkan Ünal, basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda, entegre tesisleri ile ilgili bilgiler vererek, “Ortaklarımızdan mubayaa edilen Ayçiçek tohumu, araçlarla fabrikamıza sevk edilir. Burada ilk işlem olarak araçlardan numuneler alınarak, laboratuvarlarımızda analizleri yapılır. Bu analizlere göre elde edebileceğimiz ham yağ miktarı hesaplanır. Fabrikamızda yaklaşık 36 bin ton yağlık Ayçiçek tohumunu depolama alanına sahip 16 adet çelik silolarımız ve 4 adet de saç silolarımız bulunmaktadır” dedi.

trakya-birlik (1)

“GÜNLÜK 600 TON RAFİNE KAPASİTESİNE SAHİBİZ”

Ünal, “Silolarımızda depolanan Ayçiçek tohumları günlük olarak işletmeye alınır ve günlük 600 ton Ayçiçek işleme kapasitesine sahibiz. 600 tondan da yaklaşık olarak 240 ton ham yağ elde ettiğimiz gibi 270 ton yem olarak dışarıya satışı yapılacak olan küspe üretilir ve yaklaşık 60-70 ton da kabuk ayrıştırma işlemi gerçekleştirilir. Fabrikamızda işlemi yapılan ve ayrılan kabuklarda buhar santralinde kazanlarda yakılarak, tesisimizin buhar ihtiyacımızın yaklaşık yüzde 60’ı bu yakıttan karşılanmaktadır. Daha sonra çıkan ham yağ rafine ünitesine geçerek burada rafinasyonu gerçekleştirilir ve şu anda yapmakta olduğumuz ilave yatırımımız ile birlikte şu anda günde 600 ton rafine gerçekleştirebilecek kapasiteye sahibiz. Burada rafine edilen yağlarda daha sonra likit dolum ünitesinde ambalajlara gelen plan program dahilinde dolumu yapılmaktadır” diye konuştu.

Haber & Foto: Koray USTABAŞI

trakya-birlik (12) trakya-birlik (13)trakya-birlik (11)trakya-birlik (7) trakya-birlik (5) trakya-birlik (3) 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği