Telefon
WhatsApp
TÜRSAB Başkan Adayı Ali BİLİR, Edirne'yi hep birlikte turizmle ayağa kaldıracağız

Turizm sektöründe yıllarca hizmet veren ve TÜRSAB Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Ali Bilir, “Acenteler Kazanacak” sloganı ile Edirne'de düzenlediği basın toplantısında, 26-27 Kasım 2022 tarihinde gerçekleşecek olan TÜRSAB seçimli Genel Kurulunda, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

 

Bölgede faaliyet gösteren Acente yetkilileri ve basın mensuplarının katıldığı toplantıda sektörün sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

tursab-ali-bilir6

 

“Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın katkıları gerçekten takdire şayandır.”

Edirne'nin Türkiye turizmine en büyük katkıyı sağlayan önemli illerden biri olduğuna vurgu yapan TÜRSAB Başkan Adayı Ali Bilir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın Türkiye'nin Avrupaya bakan yüzü Serhat şehri Edirne'ye 5 yılda 5 Milyon turistle en çok turist alan 3. il yaptığını ifade ederek, "Geçtiğimiz Haziran ayında biz birçok meslektaşımızla birlikte Edirne'ye geldik. Edirne gerçekten ülkemizde sadece Yunanistan ve Bulgaristan'a bir sınır kapısı olan ülke değil, Edirne bizim aynı zamanda Avrupa’ya açılan kapımızdır. Edirne sadece günübirlik Yunanistan ve Bulgaristan'dan gelen insanların uğrak yeri değil, artık bütün Dünyadan insanların gelip uğradığı bir il olması lazım. Edirne birçok yönüyle, kültürüyle, eğlencesiyle, insanlarıyla hayatlarıyla öne çıkan bir şehirdir. Dolayısıyla bizim Edirne'yi ülkemizin en önemli destinasyonlarından ilk 3'te, belki de ilk 5'te konumlandıracağımız bir şehir haline getirmemiz lazım.” Dedi.

tursab-ali-bilir18

 

“Edirne Turizmde hak ettiği yerde olmalıdır”

Edirne’nin Turizm’de hak ettiği yerde olması gerektiğini ifade eden Bilir; “ Edirne bugün Turizmde hak ettiği yerin belki %20'sinde bile değil diye düşünüyorum. Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın katkıları gerçekten takdire şayandır. Ben Belediye Başkanımıza bütün Edirneliler nezdinde teşekkür ediyorum. Bunu ben her yerde, gittiğim başka şehirlerde de  söylüyorum. Edirne bence bu anlamda çok şanslı bir il. Biz,  TÜRSAB olarak bundan önceki dönemlerde de Edirne'ye turizm anlamında katkılarda bulunmaya çalışmıştık. 26-27 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan seçimde göreve geldiğimiz takdirde, Edirne bizim artık özellikle Avrupa'dan "Gel bize" diyebileceğimiz, ülkemizin kapılarının her zaman açık olduğu bir konumu olacak ve Edirne her zaman ülkemizi ziyaret edenlerin en az 1 veya 2 gece konaklayabilecekleri bir yer olacak. Ben aldığım bilgilere göre Belediye Başkanımızın bundan sonraki süreçte de otel ve tesis yatırımları gibi turizme yönelik bir çok önemli yatırımlarda bulunduğunu duyduk. Edirne, nehirleriyle, barış anlaşması yapılan diplomatik alanlarıyla, Kırkpınarıyla, Mimar Sinan'ın eserleriyle, hanlarıyla, hamamlarıyla, Osmanlı'nın yaşayan mirasıyla, sağlık tesisleriyle dünyaya çok büyük örnek olacak bir şehirdir. Bununla birlikte bizim Türk halkımız tarafından da çok anlam taşıyan ve manevi değeri yüksek olan bir şehirdir.

tursab-ali-bilir13

“İÇ TURİZMDE 30 MİLYON İNSAN EDİRNE’Yİ  ZİYARET EDECEK”

Bakın yaptığımız araştırmalarda ülkemizde henüz daha hiç gezmemiş 30 milyondan fazla insanın olduğunu biliyoruz. Evet bugün Edirne’mizi Türkiye’den yani iç turizmde bile 30 milyondan fazla insanın gezmesi bekleniyor. İşte biz bunu buradaki meslektaşlarımızla, Acentelerimizle, arkadaşlarımızla ve siz değerli basınımızla yapacağız. Biz hep birlikte Edirne'yi turizmle ayağa kaldıracağız. “dedi.

tursab-ali-bilir4

 

"Değiştiremezsen, mücadeleyi bırakma"

Bilir, kendi yazdığı ve bu yıl yayınlanan,   insanlara yeteneklerini keşfederek, çevreye faydalı olmak ve umut içeren “Nasıl Düşünürsen Öyle Yaşarsın” adlı akademik kitabını  toplantı sonunda imzalayarak katılımcılara armağan etti.  Bilir Kitabında; Her bitişin yeni bir başlangıç olduğunu Gecenin en karanlık vaktinin aydınlığa yakın olduğu zaman olduğunu belirterek insanların umutsuz olmaması gerektiğini anlatıyor. İnsanları içlerinde yaşayan cevheri keşfetmeye çağıran Ali Bilir, iş yaşamında edindiği bilgileri de okuyucularıyla paylaşıyor.

tursab-ali-bilir9 tursab-ali-bilir10 tursab-ali-bilir7 tursab-ali-bilir17 tursab-ali-bilir19 

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği