Telefon
WhatsApp
TÜRSAB İLE 10 MİLYON TURİST

Edirne’yi Keşfet Programı kapsamında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ile 90 acente temsilcisini hafta sonunda Edirne’de ağırlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, hedeflerinin 10 milyon turist sayısına ulaşmak olduğunu belirterek “Hedefi olmayan gemiye hiç bir rüzgar yardım edemez.  Bizim hedefimiz var, rüzgarımız da siz olacaksınız” dedi.

 Edirne Belediyesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ile 90 acente temsilcisini Edirne’yi Keşfet Programı kapsamında 3 gün boyunca Serhat Şehri Edirne’de ağırladı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın TÜRSAB heyetini karşılamasıyla başlayan Edirne’yi Keşfet programının ilk gününde Edirne Belediyesi Meclis Binası, Atatürk Odası, Selimiye Kent Meydanı ve Edirne Kent Müzesi’nin tanıtımı gerçekleştirildi.

türsab (2)

 Geziye, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bilir, Yönetim Kurulu Üyeleri Nalan Yeşilyurt, Tolga Gencer, Hamit Kuk, Serhat Tosun, Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, Hatay Bölge Temsil Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aycıl, İstanbul Boğaziçi Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yüksel Türemez, İstanbul Fatih Bölge Temsil Kurulu Başkanı Gürkan Özcan, İstanbul Avrupa Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yıldırım Taş, İstanbul Asya Bölge Temsil Kurulu Başkanı Sedad Başalan, Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanı Ömer Kartın, Incoming Turizmi İhtisas Başkanı Aylin Özsavaş ve Kültür Turizmi İhtisas Başkanı Özdemir Sözmen, seyahat acenteleri ve basın mensupları katılım sağladı.

 TÜRSAB Yönetimi ve turizm acenteleri ayrıca Edirne’de ilk kez düzenlenen Edirne 9/8 Festivali’nde de yer alarak, Edirne’nin ritmi olan 9/8 müzikleri eşliğinde eğlenceli dakikalar yaşadı.

 Edirne’yi Keşfet Programı’nın ikinci günü ise Sarayiçi Er Meydanı’nda gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri Gösterisi ve Sarayiçi gezisinden sonra, Yeni Saray Ören Yeri, Sultan 2. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezileri yapıldı. 9/8'lik Festivali katılımı ve darbuka yarışmasının ardından konuklar Karaağaç ve Karaağaç Tarihi Tren Garı’nı gezdi.

 Programın üçüncü gününde ise konuklar 3 semavi dinin bulunduğu mabetleri gezdi. Sveti Konstantin- Elena Bulgar Kilisesi ile başlayan gezi, Selimiye Cami, Kaleiçi ve Büyük Sinagog ile devam etti.

 Edirne Belediyesi Türk Kültürü El Sanatları Üretim ve Geliştirme Merkezi’nde yenen öğle yemeğinin ardından  B2B görüşmeleri yapıldı. Bu kapsamda TÜRSAB ve Edirne Turizm İşletmeleri "Edirne’yi Keşfet" buluşması gerçekleşerek, yeni rotalar yeni turlar belirledi.

 3 gün boyunca TÜRSAB yetkililerini ve turizm acentelerini yalnız bırakmayan ve kentin tarihini, kültürünü, değerlerini anlatan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, B2B Toplantısı sırasında yaptığı konuşmada TÜRSAB’ın Edirne için önemine değindi.

 Gürkan, “3 gündür TÜRSAB ile Edirne’yi keşfet yapıyoruz. İyi ki geldiniz, iyi ki TÜRSAB var. TÜRSAB’ın bu yıl 50. yılı nice 50 yıllara diliyoruz. Çünkü tüm dünyada olduğu gibi şehrimizde de TÜRSAB gibi profesyonellere çok ihtiyaç var. Hepimiz iyi niyetle, gönlümüzden geldiği şekilde kentlerimiz için şehirlerimiz için işletmelerimiz için bir şeyler yapmak istiyoruz. Ama bunu çoğu kez bilimsel temellere dayanmadan, bir uzmanlığa dayanmadan biraz rasgele yapıyoruz. Profesyoneller burada devreye giriyor. TÜRSAB gibi acenteler gibi profesyoneller, bizim yürüyüşümüzü kolaylaştırıyor. Adeta kolumuz, kanadımız, ayağımız oluyorlar. Bu anlamda TÜRSAB ve turizm acenteleri ile yakaladığımız bu olumlu iletişimi, ikili ilişkileri kesinlikle ve kesinlikle sürdürme kararlılığındayız. Bunu çok iyi biliyoruz. Edirne’ye bugün bu kadar yerli ve yabancı turist geliyorsa bunların birçoğu acenteler sayesinde geliyor. Hiçbir şey tesadüfe bağlı değil” ifade etti.

türsab (3)

 “SİZLERİ BIRAKMAYACAĞIZ”

 Gürkan, “Bu 3 günde, Edirne’de bilinenlerin dışında farklı özelliklerin, farklı kıymetlerin olduğunu da gördük Edirne’de. Biz sizi bırakmayacağız. Biz Edirneliler, neyin para edeceğini, neyin iş yapacağını, kimin iş yapacağını biliriz.   Biz sizi bırakmayacağız. Siz bazen bizden bıkacak, yorulacaksınız. Ama hep sizinle yakın ilişki içinde olmaya birlikte iş yapmaya devam edeceğiz. Bizim için çok kıymetli, çok önemli ve vazgeçilmez bir deneyim oldu bu. 2017 yılında Hürriyet ve TÜRSAB ile yaptığımız Keşfet Edirne’den sonra,- ki o bizim kırılma noktamızdır-,  ondan sonra birden basamakları hızlı hızlı çıkmaya başladık. 2 milyon turist sayısından 6 milyona dayandık. Bu keşfette de hedefimiz olan 10 milyonu yakalayacağız. 2014 yılında ben bu hedefi koyduğumda bana kimse inanmamıştı. Ama 2019 sonunda ‘Başkanım 10 milyon ne zaman olacak’ dedi insanlar. Bu da olacak. Hedefi olmayan gemiye hiç bir rüzgar yardım edemez.  Bizim hedefimiz var, rüzgarımız da siz olacaksınız. Yeni konseptler, yeni turlar, yeni programlar konuştuk. Bunların hepsini yaşama geçireceğiz” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği