Telefon
WhatsApp
Ülkü Ocakları’ndan Yunanistan’a Tepki

Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Olgun Birbey Şahinbaş, son günlerde Yunanistan medyasının Ülkü Ocakları ve şahsına karşı yaptığı haberler üzerine Edirne kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla açıklamalarda bulundu.

 

Yunanistan’ın yerel haber siteleri ve ulusal basını son zamanlarda Ülkü Ocakları hakkında asılsızca iddialarda bulunup Türk halkının sabrını taşırmaktadır. Bunun sebebiyse Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım’ın Liderimiz Devlet Bahçeli’ye Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde “DENİZLERDEKİ MİSAKIMİLLİMİZ” adlı haritayı hediye etmesinden dolayıdır. Avrupa’nın şımarık çocuğu Yunanistan’ın yerel basınında ise bugünlerde şahsım hakkında haberler çıkmaktadır. Aşağıdaki sözler tamamıyla Yunanistan basınından alıntıdır.

“Edirne ‘Gri Kurtlar’ yerel örgütünün yeni başkanının atanması vesilesiyle, Yunanistan-Türkiye sınırından bir nefes ne de olsa ‘kurtların ulumaları’ var. Hatta yeni başkan örgütten Türk ulusunun 57. Kolordusu olarak söz etti ve anlayan herkes… onun ne demek istediğini tam olarak anladı.” 

Yine başka bir deyişteyse şunları da eklemektedir:

“Edirne şehri Evros’tan sadece birkaç kilometre uzaklıktadır ve genellikle Yunan turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Sertan Deniz’in yerine Bozkurtlar (Ülkü Ocakları) örgütünün başkanlığına Olgun Birbey Şahinbaş getirildi.

 

Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi’nin yolunda ve Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım Bey’in emrinde olmaktan her daim şeref duyarız. Nasıl ki Kurtuluş Savaşı zamanında ecdadımızdan yediği okkalı tokadın acısını unutmayan şımarık çocuk Yunanistan; yaptığı açıklamalar ve davranışlarıyla Ülkücü Hareket’in sabrını sınamasın. Yunanistan, AB’nin ve ona arka çıkan ABD’nin arkasına sığınmasın. Liderimizin de ifade ettiği gibi

“Hiç kimse sabrımızı sınamasın, gücümüzü denemeye kalkışmasın. Aksi halde İstanbul’daki köprüleri bombalamayı hayal edenler, yeri gelirse Atina’nın başlarına yıkıldığını, Ege sularının ne kadar serin ne kadar derin olduğunu ağır bedeller ödeyerek göreceklerdir.”

Son olarak şahsımın dahi Yunan medyasında haber olduğunu gördüğümüzün bilinmesini; bizim de an be an Yunanistan’ı ve medyasını takip ettiğimizin bilince olmasını isterim. Yaptıklarımızla da Yunanistan’a da rahatsızlık verip uykularını kaçırmasına sebep olmaya devam edeceğiz. Bunu da tüm kamuoyuna bildirmekteyiz.

Onun içindir ki Akdeniz’de kalıcı barış ve adil çözüm için:

“Ülkü Ocakları Haritası”dır.

 

 Var olsun Ülkü Ocakları! Diyerek sözlerine son verdi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği