Telefon
WhatsApp
Vali Kırbıyık, Halk Buluşmalarına Devam Ediyor
Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelen, onların sorun, sıkıntı, şikâyet ve taleplerini dinleyen Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, bugün Çavuşbey mahallesinde vatandaşlarla buluştu.
Çavuşbey mahallemizde ilk olarak Gazimihal Spor Kulübü tesisleri spor sahasında antrenman yapan gençlerimizle buluşan Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, antrenmanı izledikten sonra çocuklarımızla bir süre sohbet etti. Bir ihtiyaçları olup olmadığını soran Vali Kırbıyık, spor yapan çocuklarımız için krampon, top ve yağmurluk alınması yönünde talimat verdi. Gazimihal Spor Kulübü tesislerinde kulüp yönetimi ile de görüşen Vali Kırbıyık, kendilerine destek verileceğini ifade etti.
Daha sonra mahalle sakinleri ile bir araya gelen Vali H Kürşat Kırbıyık, mahallede yaşayan vatandaşların ihtiyaç ve sorunlarını tek tek dinledi ve kendisine iletilen talepleri not aldı. Vali Kırbıyık, sorun ve ihtiyaçların giderilmesi için ziyarete eşlik eden ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.
vali-gazimihalde
 
İletilen hususların takipçisi olacaklarını ifade eden Vali Kırbıyık; " Bugün Vali Yardımcılarımızla, mesai arkadaşlarımızla birlikte sizlerin dertlerini taleplerini dinlemek için buradayız. Talepleriniz bireysel de olabilir. Mahallenin sorunları ile ilgili de olabilir. Anlatacağınız, yapmamız gereken hususlar ile ilgili bizleri bilgilendirirseniz seviniriz.
Tabi birçok iş kendi içinde yürüyor. Gerek Valilik birimleri gerek belediye birimleri çalışmalarına devam ediyor. Ancak gördüğümüz kadarıyla yapılması gereken birçok iş var. Önümüzdeki dönemden itibaren bu işlere daha fazla önem verip, hızlandırıp mahallenin tüm ihtiyaçlarını giderecek şekilde çalışmalarımızı hızla yürüteceğiz. Sizlerin de iletmek istedikleriniz varsa, bütün müdürlerimiz, bütün ekip arkadaşlarımız burada.
Devlet biliyorsunuz ki hizmetkar. Bizler hepinizin bu anlamda hizmetkarınızız. Sizlerin talepleri bizler için çok önemli. Kamu kaynaklarının, imkanlarımızın elverdiği ölçüde taleplerinizi yerine getirmeye çalışacağız. " dedi.
Vali Kırbıyık, daha sonra sözü vatandaşlarımıza bırakarak kendilerinin isteklerini, taleplerini ve ihtiyaçlarını dinledi.
vali-gazimihalde2
Kısa vadede yapılacak çalışmalar ve üretilecek çözümler için beraberinde olan kurum müdürlerine talimat veren Vali Kırbıyık, taleplerin yerine gelmesi noktasında sürecin itina ile takip edilmesi gerektiğini ifade etti.
Buluşma sonunda yaptığı değerlendirmede meslek edindirme kurslarına katılımın çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Kırbıyık; “Kadınlarımızın SODAM’a mutlaka gelmesi lazım. Erkekler için Halk Eğitim kursları açacağız. Gençlerimizin, lise çağındaki çocuklarımızın MESEM’e gelmelerini de çok önemli olarak değerlendiriyorum. Buradan hem lise diplomalarını alacaklar hem de belli bir kazanç elde edecekler. Hem meslekleri hem sigortaları olacak. Vakıftan gelen yardımlar sizler için geliyor. Son kuruşuna kadar sizler için harcanacak. Muhtarımız da buradaki konuşulan her şeyi tek tek takip edecek. Dilekçelerinizi verdikten sonra, elimizden geldiğince hepinizin derdine derman olmak için çalışacağız. Ama bizler için en öncelikli iş burada kentsel dönüşüm yapabilmek. Aksi takdirde biz bu sorunları konuşmaktan öteye geçemeyiz. Sizlerde gayret edeceksiniz. Birlikte ilerlememiz lazım. Beraber gayret ederek bu işleri daha iyi noktalara getireceğiz.” şeklinde konuştu.
vali-gazimihalde4 vali-gazimihalde8 vali-gazimihalde7 
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği