Telefon
WhatsApp
Vali Kırbıyık, İpsala'da
davetiye

İpsala ilçesi programına kaymakamlık ziyareti ile başlayan Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, burada Kaymakam Ekrem Güngör'den ilçede yürütülen çalışmalar, projeler ve yatırımlar ile ilgili bilgiler aldı.

vali-kırbıyık-ipsalada (15)

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Atatürk Ortaokulu konferans salonunda Belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya gelen Vali Kırbıyık; "Yaptığımız toplantılarla İlçelerimizin temel gündemindeki konuları görmek istiyoruz. Muhtarlarımızın kendi mahalleleri ve köyleri ile ilgili talepleri oluyor onları dinlemekten ve önümüzdeki dönem planlamalarını birlikte yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizim temel muradımız, kamu hizmetlerinin en etkin hale getirilmesidir. Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerini alırken en hızlı şekilde, en verimli şekilde bu hizmetlere erişmelerini amaçlıyoruz. Bugün burada biz İpsala'nın Belediye Başkanları, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, köy ve mahalle muhtarlarımızla, İpsala'nın önceliklerini konuşmak için bir aradayız. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum ve sözü sizlere bırakıyorum."

vali-kırbıyık-ipsalada (2)

Vali H. Kürşat Kırbıyık, yapılan toplantıda katılımcılardan, ilçemiz ile ilgili talep, sıkıntı ve önerileri dinleyerek, notlar aldı ve değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının ardından İpsala ilçemize önemli sayıda istihdam sağlayan Petek tekstil fabrikası ile Yaşar makina ve çeltik işleme tesisini, Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve beraberindekiler ile ziyaret eden Valimiz H. Kürşat Kırbıyık, burada çeşitli incelemelerde bulundu ve üretim çalışmalarıyla ilgili bilgiler aldı.

vali-kırbıyık-ipsalada (7)

Daha sonra, konferans salonundaki toplantıda yapılan daveti geri çevirmeyerek İpsala Kadın Girişimciler Üretim ve İşletme Kooperatifi'ni ziyaret eden Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, " Girişimci kadınlarımız, kendi yöresel ürünlerini üreterek ekonomiye katkı sağlamanın yanında kadının neler başarabileceğini de göstermiş oldular. Verdikleri emeklerinden ve başarılı faaliyetlerinden dolayı girişimci kadınlarımızı tebrik ediyorum.'' dedi.

vali-kırbıyık-ipsalada (12)

İpsala programında, Alaca Mustafa Paşa Camisini gezen Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, daha sonra ilçe esnafını ziyaret ederek bulunarak hayırlı işler, bol kazançlar diledi.

vali-kırbıyık-ipsalada (3)

İpsala Gençlik Merkezi ve ilçe Halk Kütüphanesi yapılması planlanan alanda incelemelerde bulunan Vali Kırbıyık, daha sonra yakın zamanda faaliyete alınması planlanan İpsala gümrüğü tır parkı sahasını gezerek, devam eden yapım çalışmalarıyla ve ilgili bilgiler aldı.

vali-kırbıyık-ipsalada (1)

Ardından program kapsamında İpsala'da bulunan, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Üretim İstasyonunu ziyaret ederek incelemelerde bulunan Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, daha sonra İpsala Sınır Kapısına geçti.

vali-kırbıyık-ipsalada (13)

İpsala Sınır Kapısına Ziyaret
Programının son kısmında, İpsala Sınır Kapısında, gümrük sahasını gezen ve görevli personellere kolaylıklar dileyen Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, giriş işlemi yaptıran gurbetçilerimizle de görüşerek "vatana hoşgeldiniz" dedi.

Daha sonra sınır kapısında, sıfır noktaya geçen Valimiz H. Kürşat Kırbıyık, burada, ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla nöbet tutan kahraman askerlerimiz ile bir araya geldi.

Vali Kırbıyık; "Sınır hattımızda gözünüzü kırpmadan nöbet tutarak mukaddes vatanımızı, aziz milletimizi ve şanlı bayrağımızı koruyorsunuz. Devletimiz, milletimiz sizlerle ve değerli ailelerinizle gurur duyuyor. Hepinizi alnınızdan öpüyorum. Hayırlı teskereler diliyorum" dedi.

vali-kırbıyık-ipsalada (6) vali-kırbıyık-ipsalada (5) vali-kırbıyık-ipsalada (10) vali-kırbıyık-ipsalada (8) vali-kırbıyık-ipsalada (9) 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği