Telefon
WhatsApp
Vali Kırbıyık, Roman Spor Kulüpleri Başkanları Ve Dernek Başkanları İle Bir Araya Geldi
davetiye
Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, valilik salonunda yaptığı toplantıda ilimizde faaliyet gösteren roman spor kulüpleri başkanları ile bir araya geldi.
Toplantıda, ilimizde sporun tabanda yaygınlaştırılması faaliyetleri, kulüpler tarafından yapılan çalışma ve projeler, ihtiyaç ve talepleriyle önerileri görüşüldü.
vali-spora-destek-edirne1
Edirne’nin çok yetenekli gençlere sahip olduğunu ifade eden Vali Kırbıyık; “Birçok alanda olduğu gibi sporda da çok yetenekli çocuklarımız, gençlerimiz var. Bu noktada genç yeteneklerimizi erken keşfedip, doğru yönlendirme yapmak önemli diye düşünüyorum. Yapılan araştırmalarda ‘Sporun Tabana Yayılma Politikası’ çerçevesinde özellikle sosyal gelişmenin düşük olduğu, refah hizmetlerinden tam anlamı ile faydalanamayan bölgelerde gerçekleştirilen yatırımlardan faydalanma oranlarının bir hayli yüksek olduğu görülmüştür. Bu sebeple ilimizin her noktasında, her kesiminde yer alan çocuklarımızı sporla buluşturmak için çaba göstermek gerektiğine inanıyorum. Bu konuda doğru analizleri, doğru çözümleri de ortak akılla, bir araya gelerek bulabileceğimizi değerlendiriyoruz. Katılmaları için, değerli fikir ve önerileri için tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
vali-spora-destek-edirne
 
Vali Kırbıyık, Şampiyonları Kutladı
 
Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, yapılan toplantıda, 10-11-12 Haziran 2022 tarihlerinde toplam 20 ülkeden 500 sporcunun katıldığı ALPAGUT WORLD CUP 2022 Dünya Kupasında Türkiye Milli Takım adına dövüşen ve Edirne’mize Dünya Şampiyonluğu getiren sporcularımız ile İstanbul’da yapılan K1 Kempo Türkiye Şampiyonasında Türkiye şampiyonluğunu kazanan sporcularımızı kutladı.
Vali Kırbıyık; “Dünya şampiyonluğunu şehrimize getiren, bizleri ve tüm Edirnelileri gururlandıran gençlerimizi tebrik ediyor, yürekten kutluyorum.”
vali-spora-destek-edirne2
ALPAGUT WORLD CUP 2022 Dünya Kupasında; Trakya Uzak Doğu Sporları Kulübünden
Minik erkeklerde; Evren Bora Akgül Aycha sistemi Dünya 1.si, Arda Tunç Çelik Aycha sistemi Dünya 3.sü, Yıldız erkeklerde; Yılmaz Emir Tokat Jaymaz sistem Dünya 2.si, Genç bayanlarda; Sıla Cankıran Aycha sistemi Dünya 1.si, Yaren Akgül Aycha sistemi Dünya 1. si, Büyük erkeklerde; Batıkan Ilıcık Aycha sistemi Dünya 1.si olurken, Doğukan Ilıcık Aycha sistemi Dünya 1.si oldu.
İstanbul’da yapılan K1 Kempo Türkiye Şampiyonasında da Akman Uzak Doğu Sporları Kulübünden Elif Dağ iki branşta Türkiye şampiyonluğunu kazandı.
vali-spora-destek-edirne3 vali-spora-destek-edirne4 
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği