Telefon
WhatsApp
Vali Kırbıyık, Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Yemek Verdi

              Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, eşi Dilek Kırbıyık Hanımefendi “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” vesilesiyle Şehit Yakınları ile Gaziler ve aileleri onuruna yemek düzenledi.

                Trakya Üniversite Meriç Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemek programına geçmiş dönem Sağlık Bakanlarımızdan Sn. Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Jandarma Komutanı Albay Abdulkadir Seri, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, daire müdürleri, şehit yakınları ile gaziler katıldı.

Vali Kırbıyık, Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Yemek Verdi5

                Vali Kırbıyık ve eşi Dilek Kırbıyık hanımefendi yemek öncesi masaları tek tek dolaşarak şehit yakınları ve gazilerle ilgilenerek bu toprakları vatan kılan şehitlerimizin emanetleri ailelerimize ve kahraman gazilerimiz sizlere minnettarız, Allah sizlerden razı olsun, hoş geldiniz şeref verdiniz dediler.

Vali Kırbıyık, Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Yemek Verdi4

                Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık burada yaptığı konuşmada; “Kıymetli misafirlerimiz, Şehit aileleri programlarını neden yapıyoruz biliyor musunuz? Çünkü bu buluşmalar bize hem güç veriyor hem de sorumluluklarımızı anımsatıyor.  Şehit aileleri buluşmalarımızda evet, kürsülerde belki biz konuşuyoruz ama aslında biz sizlerden çok şeyler öğreniyoruz. Sizin duruşunuzdan, bize bakışınızdan, selamlaşmalarımızdan, tokalaşmalarımızdan sürekli dersler, ikazlar ve bir düstur alıyoruz. Yaptığımız işin sorumluluğunu, yükümüzü, işimizde hedefimizin ne olduğunu, bu ülke için insanların nasıl bedellere katlandığını zihnimize kazıyoruz. Biz size borçluyuz. Evlatlarınıza, şehitlerimize borçluyuz. Ve bu borcu daima hatırımızda tutmak, bu borcu kendimize bir kutup yıldızı gibi rehber edinmek için, işte bu buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Cenab-ı Allah, evlatlarınızdan razı olsun, onlara gani gani rahmet eylesin, bizleri de şefaatlerine nail eylesin.

Vali Kırbıyık, Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Yemek Verdi3

         Üzerinde yaşadığımız coğrafya her ne kadar bizlere sayısız nimet sunsa da genel anlamda zor bir coğrafyadır. Tarih boyunca yaşanan tecrübeler de bize bunu göstermektedir. Dünyada aynı anda bu kadar küresel terör örgütüyle birden mücadele eden devlet yoktur. PKK’sı bir yandan, DEAŞ’ı bir yandan, FETÖ’sü bir yandan, aşırı sol terör örgütleri bir yandan.  Biri kırk yıldır doğu ve Güneydoğu’da bir terör iklimi oluşturmaya çalıştı; diğeri şehirlerimizde terör eylemleri yaptı, ötekisi bir gece, içimize sızdırdığı hainlerle üzerimize bomba yağdırdı; Ama Allah’a şükür, hiçbirisine teslim olmadık. Bugün sol terör örgütlerinin kırsalda elemanı kalmadı, Şehir yapılanmalarında da bir etkinlik kalmadı.  Şehirlerimizde 31 Aralık 2016 Reina saldırısından beri Allah’a şükür, terör eylemi olmuyor.

Vali Kırbıyık, Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Yemek Verdi

       PKK terör örgütü bırakın şehirleri artık dağlarda bile nefes alamıyor. Kahraman güvenlik güçlerimizin kararlı ve etkin mücadelesiyle yurt içinde artık yok olmaya mahkûm bir avuç terörist mağaralarından bile çıkamıyor. 

       Tabi bu noktaya kolay gelinmedi. 3 bin rakımlı dağlarda her türlü teknolojik imkanla inşa edilen üs bölgeleri ve güvenlik yolları,  sınırlarımızda alınan güvenlik tedbirlerinin en üst seviyeye çıkarılması ve duvar, devriye yolu, aydınlatma, kamera sistemleri gibi sınır fiziki sistemlerin hızla hayata geçirilmesi, İHA ve SİHA’larımız vasıtasıyla 24 saat kesintisiz sürdürülen gözetleme ve müdahale faaliyetleri, Güvenlik güçlerimizce kar-kış, gece-gündüz, yurtiçi-sınır ötesi demeden sürdürülen Eren/Abluka ve Pençe Kilit operasyonları, gibi kritik hamlelerle ülkemizin her noktasında Allaha şükürler olsun huzur ve güven hakim olmuştur.

Vali Kırbıyık, Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Yemek Verdi6

Elbette gelinen bu noktada; gerek ülkemizdeki huzur ve güven ikliminin tesisinde gerekse Karabağ’da; Libya’da, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde; dün şahitlik ettiğimiz üzere Ukrayna-Rusya mücadelesinde Türkiye olmadan bir adım atılamıyorsa bunda en büyük pay aziz şehitlerimiz; kahraman gazilerimiz ve onların eli öpülesi ailelerinindir” dedi.

      Yemek programı İl Müftüsü Alettin Bozkurt tarafından yapılan duanın ardından sona erdi.

Vali Kırbıyık, Şehit Yakınları ve Gaziler Onuruna Yemek Verdi5

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İGU

Reklam

beni-oraya-gotur

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
etb

E-Bülten Aboneliği