Haberimiz ses getirdi

admin

30 Nisan tarihinde Edirne Ajans Gazetesinde yer alan “ Köy Yollarına Bakan Yok” adındaki haberimiz ses getirdi. Bu haberimizde  İpsala  Pazardere köy yolunun  köstebek yuvası gibi olduğu, Hacıköy ile aralarındaki 2 Kilometrelik  yolun kullanılamaz durumda olduğu, bu yaldın İpsala , Sultanköy, İbriktepe  Hacıköy istikametinden  gelip  Paşayğit Mahallesinden Keşan ve Edirne’ye  giden araçların da bu yoldan geçtikleri belirtilerek, bu kısa mesafeli  yolda bugüne kadar bakım yapılmadığı,  araçların bu yoldan zorlukla gidip geldikleri kaydedilerek,  yetkililer yolun yapılması konusunda uyarılmıştı.

PAZARDERE KÖY YOLU (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Haberin gazetede yayınlanmasından sonra konuya duyarlı davranarak  harekete geçen Karayolları ekipleri İpsala İlçesine bağlı Pazardere köyü yolunda asfaltlarını  yamama  çalışması başlattılar. Yolun bozuk olan, araçların geçişini zorlaştıran  yerlerde  yama  yapılarak  araçların rahatlıkla geçecek  duruma getirildi.

Yollarının yapılması üzerine yetililere teşekkür eden  Pazardere köylüleri böylece  kasisli yoldan gidip gelmekten kurtulduklarını, rahata kavuştuklarını  belirttiler

Daha önceleri Edirne Ajans gazetesinde birkaç kez haber olan köy yolunda  halkın uyarısına  rağmen bugüne kadar  herhangi bir onarım çalışması yapılmamıştı. 20 yıl önce yapılan yol bugüne kadar  onarılamamıştı. Bunun üzerine  konu  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in bilgisine sunulmuştu.

PAZARDERE KÖY YOLU (2)

 11 total views,  2 views today

Next Post

Topladığı tarihi eserleri müzeye bağışladı

Edirne’de kum ocağı işleten Kerim Bulut bugüne kadar yaptığı harfiyatlardan elde ettiği antika eşyaları müzeye bağışladı. Eserlerin teslimi  Bulut’un kum ocağında yapıldı. Burada bir konuşma yapan Bulut; Bugüne kadar hafriyat sırasında çıkan malzemeleri burada biriktirdik Vali bey bunları görmüş. Biz de bu eşyalar telef olmasın diye müzeye bağışlıyoruz.     […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp