Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı

admin

Süloğlu ilçesine bağlı Keramettin Köyü sakinlerinden Nejdet GÜN ve eşi Nefize GÜN hacı olmak için kutsal topraklara uğurlandı. Hacı adayları için uğurlama töreni yapıldı.

DSCI0112

Uğurlama törenine Süloğlu Belediye Başkanı Erol ATİK, Süloğlu İlçe Müftüsü Turgut Çavdar,Keramettin Köyü muhtarı Erdoğan UZUN, ve çok sayıda vatandaş katıldı.GÜN ailesi hac yoluna hareket etmeden önce yaptığı açıklamada; “ Hac şartları uygun olan Müslümanlarca üzerlerine farz olan bir görevdir.
DSCI0122

Bizler de aile olarak bu kotsal görevi yerine getirmek üzere mübarek topraklara gidiyoruz. İnşallah hacı olarak köyümüze geri döneriz. Ekonomik şartları uygun olan herkesin bu kutsal görevi yerine getirmelerini dilerim” dediler.

DSCI0118

Süloğlu belediye Başkanı Atik uğurlama töreninde yaptığı açıklamada: “ Nejat ve Nefize GÜN ailesini kutluyorum.Onlar dinimizce farz olan bir görevi yerine getiriyorlar.Allah bu görevi herkese nasip etmesini dilerim.İnşallah sağlıklı şekilde gidip Kabeyi tavaf edip hacı olarak yerine yurduna dönerler. Kendilerine kutsal yolculukta sağlık ve mutluluklar dilerim” dedi

 

 199 total views,  2 views today

Next Post

BİR ÇİVİ ÇAKANI KUTLAYALIM

Kentimizde bazı kimseler işin kolaycılığa kaçıp ulu orta savurdukları laflarla “Edirne’ye hizmetler gelmiyor” diye yaygarayı basıyorlar. Bu kişiler hizmetlerin plan proje ve kararlı olarak istenmesi bu talebin arkasında durulması ile gerçekleştiğinden habersiz.   Bakıyoruz bu kimseler kendini haklı gösterecek reçeteler uydurarak, Edirne’nin hiçbir hizmet alamadığından hizmet fakiri olduğundan yakınıyor. Bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp