HACİVAT ve KARAGÖZ ile doyasıya eğlendiler

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Valiliğince organize edilen Akademi Edirne–2 etkinlikleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri ve Çocuk Sitesinde kalan çocuklar Geleneksel Sahne sanatlarımızdan ‘Gölge Oyunları’ ile doyasıya eğlendiler.

bilgin-özbaş-hacıvat-karagöz oyunu-edirne

Milletlerarası Kukla Federasyonu (UNIMA)üyesi Sanatçı Seçkin BAYRAMOĞLU tarafından ‘Pasaklı Karagöz’ isimli oyunla çocuklara sağlık ve çevre temizliği konularında mesajlar verildi.

bilgin-özbaş-hacıvat-karagöz oyunu-edirne (1)

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Çocuk Evleri sorumlusu Güneş KAYADELEN, Sabri BODUR, Yılmaz TURSUN ve çok sayıdaki çocuğun bakım personeliyle birlikte katıldığı gösteri büyük bir ilgi ve beğeni ile izlendi.

BAYRAMOĞLU tarafından program sonundaçocuklara mesleğin incelikleri ve gösteride kullanılan materyaller hakkında bilgi verirken, İl Müdürü ÖZBAŞ Edirne’deki üstün yetenekli öğrencilerin; Sanatçı, yazar, tiyatrocu ve müzisyenler ile bir araya getirilerek keşfedilmelerinin amaçlandığı organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.bilgin-özbaş-hacıvat-karagöz oyunu-edirne (2) bilgin-özbaş-hacıvat-karagöz oyunu-edirne (3) bilgin-özbaş-hacıvat-karagöz oyunu-edirnekpk

 

 

 176 total views,  2 views today

Next Post

YILDIRIM “Zübeyde Hanım ve Rauf Denktaş’ı rahmetle anıyoruz”

Edirne Barosu Başkanı Av, Özgür Yıldırım Atatürk’ün Annesi Zübeyde hanımın ve Rauf Denktaş’ın ölüm yıldönümü nedeniyle taziyelerini bildirdi. Yıldırım yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti; “ Zübeyde Anamızı ebediyete intikalinin 91. yılında sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. O’na ne kadar dua etsek azdır. Ruhu şad, mekanı Cennet olsun… Bu vesileyle Atatürk’ün […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp