Hak Yerini Buldu.Taşçıoğlu Görevine Başladı

admin

DSC_0588Mahkeme kararı ile 3 kez görevden alınan eski Edirne Müftüsü Ömer Taşçıoğlu  yargı kararı ile tekrar eski görevini döndü.

Bugüne kadar 3 kez mahkeme kararı sonucu görevinden alınan Eski Edirne Müftüsü Taşçıoğlu yargı kararı ile tekrar eski görevine iade edildi. Taşçıoğlu görevini Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm’den devraldı.DSC_0583

Devir teslim töreninde konuşan Emrullah Üzüm, Edirne’den mutlu olarak ayrıldığını belirterek şunları kaydetti; “ 9 ay önce çok değerli Ömer hocamdan görevi devralmıştım. Edirne’de gerçekten, tüm kurumlarımızla özellikle basınımızla, sokaktaki vatandaşlarımızla,  çalışma arkadaşlarımızla birlikte çok güzel bir atmosfer bulduk. Edirne’de çok güzel çalışmalarımız oldu.

DSC_0574EDİRNE’DE ÇALIŞMAK ŞEREFTİR

Edirne zaten heyecanlı bir şehirdir çünkü Fethi hazırlayan şehirdir. Böyle bir yerde çalışmak gerçekten Allahın lütfüdür.

Bu konuda Edirneli vatandaşlarımızın da çok şanslı olduğuna inanıyorum. Zira Edirne’de yaşamak Fatihin yetiştiği şehirde olmak, onun idelerini paylaşmak demektir. Çok güzel bir şehirde 9 ay kadar görev yaptım. Özellikle. Benden önceki Müftümüz Ömer Taşçoğulunun da burada çok güzel çalışmaları oldu. Biz onların güzelliklerinden de istifade ettik.

Kendisine bu bakımdan teşekkür ediyorum. Güzel bir Edirne’yi bize devretti. Yeniden hocamız mahkeme kararı ile görevini devralıyor. Ben de ümit ediyorum ki, Ben de bu ulvi hizmeti kendisine teslim etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Hocamız bugüne kadar yaptığı çalışmalarına kaldığı yerden devam edecektir. Kendisine hizmetinde başarılar diliyorum. Bundan sonra Ankara merkezde görev yapacağım. Devletin verdiği hizmete devam edeceğim. Edirne’de kırgın ayrılmıyorum Edirne’ye kırgın olunmaz. Edirne sevilir Edirne’den gönül ayrılmaz” dedi

Emrullah Üzüm’den görevi devralan Taşçıoğlu da yaptığı konuşmada; “ Devletin kuruluş maddelerinden biri hukuk devleti olmasıdır. Hukuk bir karar verdi. Yapılan icraatın yanlış olduğu anlaşıldı. Biz de Edirne’de yeniden göreve başlıyormuş heyecanıyla görevi devralıyoruz.Bu arada meslektaşım 9 aylık bir süreçten bahsetti. İkimizin arasında herhangi bir kırgınlık olmamıştır. Ben Edirnelilerin duaları ile geri döndüğümü düşünüyorum.

Ben Edirne de kaldığım sürede 15 bin kişiye Kuran-ı Kerim öğrettik bizi tanıyan insanlarımızın kalben dua ettiklerine inanıyorum. Bunun sonucunda hak zayiinin sonucunda hak iade edilmiş oldu. Bu nedenle biz dua eden bütün kardeşlerimize de ben de duacıyım. Allah onlara sıhhat ve afiyet versin. Bundan sonra da isteğimiz dışında bir hareket değil de kendi isteğimiz doğrultusunda bir görevle buradan ayrılmayı dilerim. Arkadaşıma da Ankara’daki görevinde başarılar dilerim. Buradan ayrıldığımda bir hak kaybı olduğunu düşündüm. Başkanlık vaizi olarak göreve başladım. Mahkeme görevi iade etti. Bu kez başkanlık müftüsü olarak görev yaptım. En sonunda da başkanlık müşaviri olarak, başkanlığın en üst kademesinde görev aldım. Bu birçok arkadaşımızın istediği bir görevdi. Ben Müftülük yapmak istedim. Olayın özü bu. Yoksa alındığı kadro tercih edilen bir görev. Benim bulunduğum görevden de bir alt görev değil.

Ben kürsüde olup müftülük yapmak istiyorum, halkın içinde olmak istiyorum. İcra içinde olmak istiyorum. Bizim gönül sevdamızda olan müftülüktür.

Daha sonra iki müftü görev devir teslimi yaptı. Taşçğıoğlu özlediği cübbesini ve kalpağını giyerek tekrar Edirne Müftülüğü makamına geçti.DSC_0592

 286 total views,  2 views today

Next Post

Valilik Edirne’yi Telefon Santralinden de Tanıtıyor

Edirne’de göreve geldiği ilk günden bu yana başarılı çalışmalara imza atan Edirne Valisi Hasan Duruer Halkın büyük takdirini toplamaya devam ediyor. Cesur kararlar vererek  Kente yaptığı birçok önemli  hizmetle yeniliklere devam eden Vali Duruer;  Edirne Valiliğinde de büyük yeniliklere imza atıyor.  Söz ve Bestesi  Beyazıt Sansıya ait olan “EDİRNE TÜRKÜSÜ”nü  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp