Hakan Cırıt’tan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış mesajı

admin

Edirne İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı açılışı nedeniyle yayınladığı mesajında; “2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimiz için verimli ve hayırlı olmasını diliyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Yaşadığımız günün en anlamlı varlıkları ve geleceğimizi sahiplenme durumunda olanlar, sizlersiniz. Sizler, geleceğe uzanan ellerimizsiniz. İleri toplumların üç ortak özelliği vardır. Okumak-Yazmak ve Düşünmek. Bol bol okuyacağız, okuduklarımız üzerine düşüneceğiz ve düşündüklerimizi yazarak çalışacağız. Ümit ediyoruz ki; derslerinize çalışarak, öğrenerek ve okumayı, yazmayı ve düşünmeyi severek okul hayatınızı tamamlayacaksınız. Bugün bizler için nasıl değerliyseniz yarının yetişkini olacağınız dünya için de kıymetli bir insan haline geleceksiniz.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

Emeğiniz, öğrencilerimizin bu kutlu yürüyüşlerinin vazgeçilmezidir. İlginiz, sevginiz ve öğrenciye uzanan merhamet yüklü eliniz insanlığı ve insanımızı imar edecek olan en büyük güçtür. Bu düşünce ile emeklerinizin ve gayretli çalışmalarınızın karşısında duyduğum saygıyı ifade etmek istiyorum. Öğretmenler öğretmekten, öğrenciler öğrenmekten haz almalılardır. Öğrenci, öğrenme arzusunu kaybederse geriye sadece diploma alma ve sistem açıklarına karşı geliştirdiği manevra kabiliyeti kalır. Bu durum eğitimi felakete sürükler. Eğitimin temeli dil ve matematik, ruhu ise iyi insan ve ahlaktır. Bu doğrultuda öğrenci merkezli sosyal sorumluluk projelerinin, öğretmenlerin ilgi ve gayreti ile öğrenme ortamlarını daha verimli hale getiren her türlü projenin destekçisi ve takipçisi olmak isteğimizi, bu alandaki heyecan ve kararlılığımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. Öğrencilerimizin sadece isimlerini değil, hayat hikâyelerini bilmeniz gerekiyor. Unutmayınız ki, iltifat öğrenciyi gayrete getiren paha biçilmez bir teşviktir.

Değerli Anne ve Babalar;

Öğrenci ve öğretmenlerimizi okullarda yalnız bırakmayacağınıza olan inancımla okullarda ve öğrenme ortamlarında vereceğiniz destek ve katkılardan dolayı şimdiden sizlere teşekkür etmek istiyorum. Birey eğitim aracılığıyla özgürleşir, eğitimin ve ailesinin vermiş olduğu sorumluluk duygusuyla insanlaşır. Çocuklarımızı kuzu gibi büyütmememiz gerekiyor. Onları bir dahi olarak görüp, fikirlerine değer vermemiz gerekiyor. Eğitim çok bileşenli bir yürüyüştür. Anne–baba olmanın sorumluluğu ve bilinciyle hareket ettiğimizde, kazanan ülkemiz ve geleceğimiz olacaktır.

Kıymetli Okul Müdürü Arkadaşlarım;

Başarılı okulların iki temel özelliği vardır. Bu özellikler çok çalışmak ve iş disiplini sağlamaktır. Başarılı okul yöneticilerinin ise temel özellikleri destekleyici olmak ve rol model olmalarıdır. Müdürler öğretmen arkadaşlarımızla her zaman istişare etmelidirler. Veliler okuldan ziyade öğretmeni tercih ediyorlarsa, okul yönetimi kendi sistemini gözden geçirmelidir.

Okullarınızı bulunduğu sosyal ve mahalli yapının ortasına bir kültür merkezi olarak yerleştirme gayretinizi, öğretmenler ve öğrenciler için mutlu olacakları ve sevecekleri bir okul iklimi ve güven ortamı inşa etme çabası içerisinde olduğunuzu, bizler takdirle, velilerimiz ise şükranla izlemektedir. Bu doğrultuda artarak devam eden çabanızı, çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlama gayret ve heyecanınızı takdir ediyorum. Daha çok paylaşmak, örnek olacak uygulamaları çoğaltmak, görüşmek, daha çok okumak, sürekli kendimizi yenileme ve geliştirme çabası içerisinde yürümek bizim vizyonumuz, geleceğe bakışımız olmuştur.

Değerli Meslektaşlarım, Sayın Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

Okullar, doğru bilgiye, doğru ve sağlıklı yollardan ulaşmanın yeni nesillere kazandırıldığı yerlerdir. Çalışmanın ürünü başarıdır. Öğretmenlerinizin yönlendirmesiyle yapacağınız her çalışmanın karşılığını mutlaka göreceksiniz. Okul sizin yuvanızdır. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi ve saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyorum. Pırıl pırıl bir gelecek ve aydınlık yarınlar sizleri bekliyor. Sizlere güveniyor, sizleri seviyoruz.” Dedi.

 93 total views,  2 views today

Next Post

Eğitimin üzerine güneş; Edirne’den doğacak

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar dileyerek, “İnanıyorum ki; eğitimin üzerine güneş, aydınlık insanların kenti Edirne’den doğacak” dedi. Öğrencilere, öğretmenlere ve velilere seslenen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Uzun bir tatilin ardından bugün yepyeni başlangıçlara merhaba diyor; minik kalplerinizin heyecanına bir kez daha […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp