Hakan Özkan “MHP Erken seçime Hazır”

admin

MHP Edirne İl Başkanı Hakan Özkan 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili değerlendirme yaptı.

MHP Edirne İl Teşkilatı ve tüm ilçe teşkilatları ile birlikte seçime hazır olduklarını ifade eden Özkan; “MHP 50 yıllık geçmişi olan bir siyasi partidir. Genç ve dinamik kadrolarıyla her zaman her türlü seçime hazırdır. Bu noktada MHP, bir seçim bittiği gün ertesi gün bir sonraki seçimin hazırlığına başlar. Biz de her zaman böyledir. Bugün seçim olsa MHP, seçime dün olduğu gibi bugün de hazırdır. Süreç Genel Başkanımızın Grup toplantısında “Seçimleri erken tarihe alalım” çıkışından sonra birden Türkiye gündemi değişti ve hızla Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın ortak kararı ile 24 Haziran’a seçimlerin tarihi çekildi. Çok hızlı bir gelişme oldu. Bize de sürpriz oldu. Ama sonuçta yapacak bir şey yok. Türkiye çok farklı şartlar yaşamaya başladı. Hep beraber görüyoruz. Türkiye’de maalesef hem ekonomik hem siyasal ve sosyal yönden Türkiye emperyalist ve küresel güçler tarafından sıkıştırılıyor.

“Devletin bekası her şeyin üstündedir”   

Bu engelleri bir an önce önümüzden kaldırıp atmamız gerektiği noktasında bir tercih yapmak zorunda kaldık ve MHP’nin çıkışıyla bir an evvel bu tartışmaların biteceği ve önümüzdeki dönemde herkesin daha rahat edebileceği, daha rahat kararlar alabileceği yeni sistemle yönetilen bir Türkiye için seçim kaçınılmaz olmuştur. 24 Haziran’da yapılacak olan seçimle tartışmalar bitecektir. Orta doğuda yaşanan hadiseler malum belli.  Orada kazılan tüneller ve yapılan çalışmalarla Türkiye’ye karşı büyük bir hazırlığın olduğunu hep beraber gördük. Türk devleti kendi geleceği için kendi beka problemini çözmek için buraya müdahale etmek zorundaydı. Biz yıllarca söyledik. Bu önlemleri Türkiye almak ta geç kaldı ama zararın neresinden dönerseniz kardır. Devletin bekası her şeyin üstündedir. Türkiye bir terör devleti ile sınır kenti olmakla karşı karşıya kalmıştı. Devamında da bir kaosun içinde kalmakla karşı karşıyaydı. Biz yıllarca uyardık. Güvenli bölge oluşturulsun dedik ve Türk devleti de gerekeni yaptı.

“Cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye’nin önünü açacaktır.”

24 Haziran’da erken seçime gidiyoruz. İnşallah memleketimiz için hayırlı olacaktır.Çıkan sonuç ne olursa olsun Türkiye önüne bakacaktır ve önümüzdeki 5 yıl tartışmasız bir yönetimle Türkiye önüne bakacak. Bu ülkemizde bir istikrar getirecektir ve taşlar yerine oturacaktır. Yeni sistem Cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye’nin önünü açacaktır. MHP yaklaşan bu seçimlerde 9 ilçe de bütün teşkilatları ile daha ilk gün çalışmalarına başlamıştır. Sandık görevlilerinden tutunda ekiplerine kadar seçim heyetlerine kadar hepsini hazırlamıştır. Şu an bütün ilçe teşkilatlarımız çalışmalarını yapmaktadır.” Dedi.

 105 total views,  2 views today

Next Post

Dilber Çelik, Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

Geçtiğimiz seçimlerde CHP’den 25. Dönem Milletvekili Aday Adayı olan Dilber Çelik, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan erken seçimde CHP’den Milletvekili Aday adaylığını açıkladı.   24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için, Milletvekili olmak isteyen adaylar da vakit kaybetmeden çalışmalarına başladı. Sosyal Medya üzerinden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp