Hakim Çağlar IŞIK’ın ismi, adliye binası önündeki caddeye verildi

admin

Hakim Çağlar IŞIK’ın ismi, adliye binası önündeki caddeye verildi  (1)

 

 

 

 

 

 

Edirne Bölge İdare Mahkemesi Başkanı iken hayatını kaybeden merhum Hâkim Çağlar Işık’ın anısını yaşatmak için Edirne Adliyesi önünde bulunan 301.caddeye “Hakim Çağlar Işık Caddesi” adı verildi.

Törene, Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Savran, Edirne Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Alp, adli ve idari yargı mensupları ile Edirne Barosu mensupları atıldı.

Hakim Çağlar IŞIK’ın ismi, adliye binası önündeki caddeye verildi  (3)

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Meclis kararı ile gerçekleştirdikleri bu uygulama ile Hakim Çağlar Işık’ın isminin ölümsüzleştiğini söyledi. Merhum Işık’ın birikimi, tecrübesi ve insani duruşuyla örnek bir kişi olduğunu belirten Gürkan, “Sevgili Çağlar Işık’la Edirne’de yakın çalışma ortamlarımız, sohbetlerimiz, arkadaşlığımız, dostluğumuz oldu. Tabiî ki bir hâkimin hukuki bilgisi benim değerlendirmemin çok ötesinde, hakkımda değil, haddimde değil. Ama etrafımızda oluşan kanaatten çok iyi biliyorum ki Sayın Çağlar Işık, birikimiyle, tecrübesiyle ama her şeyin ötesinde o insani duruşuyla, mesleğinin yüzakı temsilcilerinden biriydi. Ben değerli hemşerimiz diyeceğim, bundan sonra ismi Edirne’de ölümsüzleşmiş olacak” dedi.

Hakim Çağlar IŞIK’ın ismi, adliye binası önündeki caddeye verildi  (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Günay Özdemir de, Edirne Belediye Meclisi’nin aldığı bu karar ile vefakârca davrandığını, bunu görmekten de son derece mutlu olduğunu belirtti. Özdemir, “Edirne insanın ne kadar iyi ve güzel olduğunu gördüm. Bugün bir kez daha bir güzelliği daha gördüm. Edirne insanı, yöneticileri, Edirne Belediyesi, Edirne Belediye Meclisi ne kadar vefakar olduğunu, ne kadar dışarıdan gelmiş olsa da çalışanına ve hizmet edenine sahip çıktığını görmek beni ziyadesiyle memnun etti. Bu Edirne’ye ilk geldiğim günden beri duyduğum heyecanı arttırdı. Çalışma şevkimizi arttırdı” şeklinde konuştu.

Edirne Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Alp yaptığı konuşmada, Hakim Çağlar Işık’ın isminin Adliye önündeki caddeye verilmesi konusunda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne Belediye Meclisi’ne teşekkür etti.

Daha sonra Edirne Belediye Meclisi’nin aldığı karar metni, Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Alp’e verildi. Ardından Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve törene katılanlarla birlikte “Hakim Çağlar Işık Caddesi” yazılı tabela Adliye Binası önündeki caddede bulunan yerine asıldı.

 

 139 total views,  5 views today

Next Post

GÜRKAN; “darbelerden en çok solcular zarar görür”

            CHP İl merkezinde İl başkanı ve merkez ilçe başkanı ile  düzenlenen basın toplantısına katılan Belediye Başkanı Recep Gürkan, ülkedeki darbe girişimi ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında; “ Cuma günü akşamı acı olayı birlikte gördük ve yaşadık Ülkelerde demokrasileri demokrasi yapan parlamenter sistemdir,ve kuvvetler ayrılığıdır. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp