“Haklı gururlarına ortağız”

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Vatanımızın bağımsızlığı, bütünlüğü uğruna canlarını feda etmeyi göze olan gazilerimize şükran ve saygılarımı gönderiyorum” dedi.

recep-gurkan

 

 

 

 

 

 

 

 

19 Eylül 1921 tarihinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazi’lik unvanı ve ‘Mareşal’ rütbesi verildiğini ve 2002 yılından bu yana da 19 Eylül’ün Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlandığını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birlik ve beraberliği uğruna, canlarını hiçe sayan gazilerin haklı gururlarına ortak olduğunu dile getirdi. Gürkan, “Bağımsızlık ve Cumhuriyet yolunda,  hem iç hem dış düşmanlara karşı vatanını koruyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimize ve merhum gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor; yaşamlarını sürdüren gazilerimizin de gününü kutlayarak, sağlıklı uzun bir ömür diliyorum”  dedi.

Bu arada Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan Edirne Muharip Gaziler Derneği üyeleri de 27-29 Eylül tarihlerinde Kıbrıs’a gidecek.

Edirne Belediyesi’nin gerçekleştireceği organizasyon ile 42 yıl sonra Kıbrıs’a gidecek gaziler farklı bir heyecan yaşayacak.

 

 

 

 67 total views,  6 views today

Next Post

İRİŞ: “Eğitim boşluk kabul etmez”

Yeni bir eğitim – öğretim yılına başlarken basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, “Eğitim boşluk kabul etmez” uyarısında bulundu. Basın toplantısına  Saadet partisi Genel başkan yardımcısı Mustafa İriş, İl Başkanı ali Erhandemirkıran, merkez İlçe Başkanı  Şaban kaya, İl teşkilat Başkanı  Recep İriş, İl Başkan yardımcısı Recep […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp