“Haksız kazanca geçit yok”

admin

Edirne İl Ticaret Müdürlüğü Hafta Sonu olmasına rağmen denetimlerine aralıksız devam ediyor.

Edirne Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri ve Ticaret Baklanlığı denetmenleri hafta sonu 4703 sayılı kanun kapsamında Bulgaristan ve Yunanistan vatandaşlarının en çok alışverişte yoğunlaştığı bölge olan Bostanpazarı semtinde denetim yaptı.

Temizlik ürünleri ve Hava aramotize edici (oda kokuları) ürünleri gibi satışı yapılan bir çok ürün çeşidinin güvenli olup olmadığını kontrol eden İl Ticaret Müdürlüğü ekipleri ve Ticaret Bakanlığı Denetmenleri Bostanpazarı semtinde faaliyet gösteren iş yerlerinde gün boyunca denetimlerini sürdürdü.

“Amaç; Güvensiz ürünlerin piyasaya sürülmesini engellemek”

Denetimleri yerinde takip eden İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “İl Ticaret Müdürlüğü olarak, Ticaret Bakanlığımızın denetmenleri ile birlikte  Özellikle Yunanistan ve Bulgaristan uyruklu yabancı vatandaşların alışveriş yaptığı Bostanpazarı semtinde denetimler yapıyoruz. Burada faaliyet gösteren işyerlerinin satmış olduğu ürünlerin güvenli olup olmadığını ve fiyat etiketlerini kontrol ediyoruz.

Bu denetimlerde ki amacımız, Güvensiz ürünlerin piyasaya sürülmesini engellemek, Doğru, dürüst çalışan esnafımızın zarar görmemesi ve kötülerin aradan ayıklanarak, şehrimizde doğru çalışan esnafın lekelenmesini önlemektir. Yurt dışındaki itibarımızın zedelenmemesi için, ticaretin süreklilik kazanması için denetimlerimizi sürdüreceğiz. Haksız kazanca kesinlikle göz yummayacağız. ” Dedi.

“Güvensiz ürün satana 300 bin liraya kadar idari para cezası”

Güvensiz ürünleri piyasaya sürenlerin yakalanması halinde büyük cezalarla karşı karşıya kalınacağının kaçınılmaz bir gerçek olduğunun da altını Çizen İl Ticaret Müdürü Altun, bu konuda esnafı uyararak şu ifadelere yer verdi; “Güvensiz ürünlerin piyasaya sürülmesi halinde ilgili işyerleri hakkında 4 bin 500 liradan, 300 bin liraya kadar idari para cezası uygulaması yapılacaktır.” dedi.

 152 total views,  2 views today

Next Post

Koray Uymaz “İçimdeki Edirne sevgisiyle çıktığım yolda Hizmet için geliyoruz”

AK Parti Edirne Belediye Başkan adayı çalışmalarına gece-gündüz demeden  devam ediyor. Seçim çalışmalarını AK Parti teşkilatı ile birlikte hızlı bir şekilde sürdüren Uymaz, gittiği her mahallede büyük ilgi görmeye devam ediyor. Edirnelilerin hizmete büyük özlem duyduğunu ve bunun AK Belediyecilikle 31 Mart 2019 tarihinden itibaren sona ereceğini ifade eden Uymaz; […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp