Halin hali hal değil

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

CHP’nden Edirne Belediye Başkanlığı görevine talip olan Kimya Yüksek Mühendisi Dr. Nurhan Işıkseren, belediyenin hizmet noktalarından biri olan Edirne Hali’ni ziyaret etti…

Işıkseren hal (1)

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Edirne Belediye Başkanlığı görevine talip olan Kimya Yüksek Mühendisi Dr. Nurhan Işıkseren, arkadaşları ile birlikte, belediyenin hizmet noktalarından biri olan Edirne Hali’ni ziyaret etti. Hal esnafı ve çalışanları ile istişarede bulunan Işıkseren ve çalışma arkadaşlarına halin mutlaka yerinde bir iyileştirmeye ihtiyacı olduğu anlatıldı ve sorunlar dile getirildi. Işıkseren ile birlikte hal ziyaretine Çetin Diribaş, Kudret Çetin, Hüseyin Uyan ve Hüseyin Sakallı katıldı.

Doğrudan ürün alan market zincirlerinin sayılarının kentte her geçen gün daha da artmasıyla orantılı olarak ekonomik sıkıntıların da arttığı Edirne Hali’ninin geçmişe oranla çok sakin ve hareketsiz olduğu belirtildi. Esnaf;, hale hiç uğramadan doğrudan ürün satın alan market zincirlerinin yarattığı rekabetin halin işlevini azalttığını ancak yine de Edrne’de hizmet veren daha küçük ölçekli esnafa ciddi anlamda hizmet vermeye devam ettiklerini belirterek sorunlarını Işıkseren’e anlattı.

Bir dönem halin taşınmasının konuşulduğunu, ancak buna hiç birinin gücünün yetmeyeceğini kaydeden hal esnafı, asıl temel sıkıntının ekonomik olduğunun altını çizerek sorunlarını şöyle dile getirdi.

“Avrupa standartlarda bir hale hem anlayış hem de fiziksel mekan olarak sahip değiliz. Ancak şu anda hiçbirimizin maddi gücü de bunu gerçekleştirmeye veya buradan başka bir yere taşınmaya uygun değil. Bu nedenle biz halin burada kalması ancak alt yapısının biraz daha iyi düzenlenmesi ve şu andaki mevcut durumun iyileştirilmesini talep ediyoruz.

Biz faturalı çalışıyoruz, hale giren de halden çıkan ürün de faturalı. Büyük zincir marketlerin yanısıra, hemen hemen haftaın her günü kurulan semt pazarlarında Güney illerinden gelen kamyonlarca ürünün faturasız satılıyor olması ikinci büyük sıkıntımız. Tüm bu sıkıntılara karşın biz Edirne Hali esnafı olarak kentimize ciddi bir hizmet vermeye devam ediyoruz. Bize zaman ayıran ve ziyaretiyle ekonomik ve fiziksel sıkıntılarımıza alaka gösteren Nurhan Işıkseren’e teşekkür ediyor başarılar diliyoruz.”

 174 total views,  2 views today

Next Post

Salvadar Dali resim sergisi büyük ilgi gördü

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında, modern resmin en büyük öncülerinden biri sayılan Salvador Dali, “Zodyak” adlı resim sergisi ziyaretçi akınına uğradı. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, yaptığı yazılı açıklamada, Edirne Belediye Başkanlığı’nın kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, Salvador […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp