Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri sürüyor

admin

halk-sagligi-haftasi-etkinlikleri-suruyor-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl 3-9 Eylül tarihleri arası Halk Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta kapsamında halk sağlığının ve koruyucu hekimlik hizmetlerinin önemi vurgulanmaktadır. Halk sağlığı açısından en önemli amaç, toplumun sağlığını hastalanmadan önce koruyabilmek, basit tedbirler ve önlemlerle doktora, ilaca gereksinim duymadan sağlık sorunlarını atlatabilmesini sağlamaktır.

halk-sagligi-haftasi-etkinlikleri-suruyor-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Halk sağlığı uygulaması sağlıklı bireyin sağlıklı toplumu oluşturacağı anlayışından yola çıkarak, bireyin anne rahminden hayatının sonuna kadar olan tüm süreçte sağlıklı yaşam sürmesini ve hastalıklardan korunmasını amaçlar. Bireyi fiziksel, biyolojik ve sosyal çevresi ile bir bütün olarak görür, sağlık hizmetini kişiye hem sağlıklı iken hem hasta iken sunar. Sadece hastaneye ulaşanları değil tüm toplumu kapsar. Halk Sağlığı Haftası kapsamında saraçlar caddesinde kurulan stantta vatandaşların nabızları ölçülmekte, tansiyon kontrolü yapılmaktadır. Yine vatandaşlara sigara bırakma konusunda aydınlatıcı bilgiler verilmektedir.Sağlıklı beslenme konusunda gerekli broşürler yolu ile halk aydınlatılmaktadır.Tuz kullanımı konusunda vatandaşlar uyarılmaktadır.Ayrıca dün yapılan etkinlikte bisiklet sporunun sağlığa etkileri konusunda ve aynı zamanda sağlık için spor yapmanın önemine vurgu yapmak amacı ile Belediye Protokol evinden başlayarak merkeze kadar bisiklet sürüldü.

 

 87 total views,  2 views today

Next Post

CHP Merkez İlçe’den ETSO’ya ziyaret

                  CHP Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirezci , İlçe Sekreteri Hakan ERDEM, STK’lardan sorumlu Yaşar VAREL ve Şükran PEKŞEN ETSO Başkanı Recep ZIPKINKURT’u makamında ziyaret etti. Zıpkınkurt kendisini ziyarete gelen CHP ilçe başkanına ;ETSO projelerinden, yöresel ürün pazarı hakkında bilgi verdi.Yöresel ürün […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp