Halk Sağlığı, İki Farklı Projeye İmza Attı

admin

AW000138

 

Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulgaristan – Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği kapsamında hazırladığı iki ayrı proje başvurularını yaparak, ortaklarıyla birlikte protokol imzaladı.

Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü “Sağlıklı Nesillerle Sağlıklı Yarınlara” ve “Diş Sağlığı ve Sınır Geçiş Sahasının Kırsal Kesiminde yaşayan Çocuklar için Koruyucu Önlemler” adlı iki ayrı projenin başvurularını yaptı. Bulgaristan – Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı üçüncü teklif çağrısı kapsamında, Halk Sağlığı Müdürlüğünün, Bulgaristan’ın Haskova Bölgesel Sağlık Denetim Kurulu ile birinde lider, diğerinde ortak olmak üzere toplam iki proje hazırlandığı açıklandı. Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan açıklamaya, göre projelerinde lider olarak hazırladıkları “Sağlıklı Nesillerle Sağlıklı Geleceğe” adlı proje, küresel bir halk sağlığı sorunu olan ‘Obezite’ ile mücadeleyi esas alan bir çalışma olduğu kaydedildi.

Halk Sağlığı Müdürlüğünün ortak olduğu diğer bir proje olan “Diş Sağlığı ve Sınır Geçiş Sahasının Kırsal Kesiminde Yaşayan Çocuklar İçin Koruyucu Önlemler” adlı projede ise kırsalda yaşayan çocukların, ağız, diş sağlığı hakkında farkındalığın artırılmasını sağlayacak, eğitimler ve diş taramalarını içerdiği belirtildi.

Her iki projeyi de Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Hatice Gül, Proje Koordinatörü Dr. Reyhan Ünüvar, Ebe Hülya Orhan, Sağlık Memuru Lütfü Aygün ve Nursal Pektaş ile proje Haskova’ya teslim edildi.

 185 total views,  2 views today

Next Post

ALTUNHAN” ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİNE ACİL ÇÖZÜM BULUNMALI”

  TÜRKİYE OTOBÜSÇÜLER FEDERASYONU MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ SALİM ALTUNHAN, EDİRNE’DE TRAFİĞİNİN BÜYÜK SORUN OLUŞTURDUĞUNU SÖYLEDİ Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya Otobüsçüler Derneği Başkanı Salim Altunhan, Edirne trafiğinde sıkıntılar olduğunu belirterek, gökyüzünde uçan kanatlıların uçuş düzeni olmasına rağmen, Edirne’de trafik, sorunu halen çözülemiyor, maalesef trafik Arap […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp