HALKA DOĞRULAR SÖYLENMELİ

admin

Son günlerde ülkemizde öne çıkan olayları dikkatle izlemekte yarar var. Ne yalan söyleyeyim bu konuşulanları ısrarla gündemde tutulan olayları gördükçe hayrete düşmemek elde değil .Ben bugüne kadar böyle, kafalarda soru işareti yaratacak yanlışların doğru gibi sunulduğu olaylar zincirine ,bunları farklı mecralara çekilme görüntülerine tanık olmadım.Burada acı olan bu olaylara taraf olup işin içine siyasi görüşünü katanlar bu gelişmeleri objektif olarak değerlendiremiyor” yürüse de keçi uçsa da keçi” hikayesinde olduğu gibi yanlış yolda olduklarının farkında değiller.

fikri_yalin_kose

Benim siyasetçim doğru söyler bunun dışındaki iddialar külliyen yalandır diye yorum yapanlar sorunlara bu gözle yaklaşanlar ülkemizi sonu belirlenmeyen sorunlara taşır.Bir doğru özellikle toplumun tamamını ilgilendiren doğrular,gerçekler gizlenemez sonunda açığa çıkar bunlar nerede olursa olsun su yüzüne çıkar.Benim adamım söylerse doğru ayni şeyi karşımda olanlar söylerse yalan gibi anlayış sağlıklı mantık değil.Bunlar bugün için güçlü meyde ağı ve onların televizyonlardaki gedikli yorumcuları ile kısa sürede olsa halkı kandırmak mümkün olabilir.Mızrak çuvala sığmaz denir. Bunun sonucunda gerçekler her ne ise eninde sonunda ortaya çıkacaktır. Bir süre önce kamuoyuna pompalanan olaylara bakıyoruz bugün onların altında nelerolduğu nasıl saptırıldığı yertkili ağızlardan itiraf ediliyor.Bugün ülkemizde olanları bizler her ne kadar gizlesek de dünya kamuoyu bu olaylar bizden daha iyi yorumluyor,su yüzüne çıkarıyor. Dünya medyasının haber ağı çok geniş .Bizi bizden daha iyi biliyorlar.Son günlerdeki olayların özüne baktığımızda ülkemiz açısından onur kırıcı ifadeler kullanılıyor. Ülkemizdeki olayların siyasi yansımasının olacağı iddia ediliyor.

Bunlar her gün kamuoyuna yansıyan görüntüler. Bunları dikkate almayıp olanlara alkış tutanlar bu kararlarını yeniden gözden geçirmeleri gerekir.Olanlar yanlışsa bu yanlışlığa alkış tutanlar,onaylayanlar bir anlamda bu suçun ortağı konumuna düşebileceklerini göz ardı edemezler.Demokratik yaklaşımda yalanışa yanlışla yaklaşım,olayla ilgisi olmayan örneklerle sorunların üzerinin kapatılması mümkün olmaz. Hata yapanlar her kim olursa olsun hukukun önüne engel getirilmemeli. Son birkaç günde yansıyan görüntüler bu konuda endişeleri yaratıyor.Ülkemizde kuvvetler ayrılığı zedelenirse. Sonuçları ağır olur. Bundan da hepimiz zarar görürüz. Kamuda bu görev dağılımı dikkate alınmazsa yargılamalar nasıl inandırıcı olur ve bunu kimlere inandırırız. Dün doğru iş yaptığı için arkası sıvazlanan bunu kamuoyuna benimsettirenler, bugün neden o günkü görüşlerinin tam aksini savunuyor.Dün doğru iş yaptığını söyledikleri kamu görevlileri birden bire neden hedef haline geldi.Tüm bunlar insanlarımızın kafalarında soru işareti .Zira benzeri olay bundan birkaç yıl önce yaşandı.Herkes buna tanık.Bu çelişkileri halka inandırmak çok zor gibi görülüyor. Bakalım sorunu örtme ,başka yöne çekme çabaları sonuç verecek mi bekleyip göreceğiz.

ALİVERİŞ KIZIŞTI

Bekri Mustafa, Bursa’ya gider.Şifalı kaplıcalara girdikten sonra İstanbul’a dönmeye karar verir.Bunun için birkaç yolcu ile birlikte bir yelkenliye binip denize açılırlar. Bir süre sonra denizde müthiş bir fırtına kopar.Tekne fırtınanın etkisi ile beşik gibi sallanmaya başlar.Çoğu tüccarlardan olan yolculardan bazıları ellerini havaya kaldırarak,- Allah’ım bu fırtınadan sağ salim kurtulursam servetimin yarısını fakir fukaraya dağıtacağım der.

Bir başkası ise;

–Allah’ım bu fırtınadan sağ salim kurtulursam fakirlere teneke teneke yağ dağıtacağım der. Bu durumu merekla izleyen Bekri ellerini havaya kaldırıp.. Ey Allah’ım dayan tüccarların pazarlığı kızıştı, tam alışveriş zamanıdır. Bu fırtınayı sakın dindirme ki, adaklar çoğalsın, böylece bizim gibi fakir fukaraya nafaka çıksın”

 

 192 total views,  2 views today

Next Post

Kiler Market Önüne Yeni Durak Açılacak

E-5 yolunda eski terminal durağının minibüslerin yolcu indirme bindirmede sorun yaratması üzerine Kiler Market önünde yeni durak yapılacak. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan, ETUS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, Eski terminaldeki durağın trafik ışıklarına yakın olması nedeniyle sorun yarattığını bu durakta yolcu indirme ve bindirme yapan 2-A, 3-A gibi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp