Halkalı Gümrük Müdürlüğü Temeli atıldı.

admin

ETSO Basın ve Halkla İlişkiler yetkililerinin haberine göre. “  Yap-İşlet Devret modeli ile Büyükçekmece’de yeniden inşa edilecek olan Halkalı  Gümrük Müdürlüğü Tesisleri’nin (Lojistik Merkezi) temel atma töreni gerçekleştirildi. Yap-İşlet Devret modeli ile Büyükçemece’de yeniden inşa edilecek olan Halkalı Gümrük Müdürlüğü Tesisleri’nin (Lojistik Merkezi) temel atma töreni, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı milletvekilleri, bürokratlar ile oda ve borsa başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.Temel atma törenine Edirne Ticaret ve Sanayi Odamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanımız Mehmet Eren ve Meclis Üyelerimiz katıldı.Törenin açılış konuşmasında bugünün Türk iş dünyası ve dış ticareti açısından önemli bir gün olduğunu vurgulayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanım. Rifat Hisarcıklıoğlu “Biz hep ‘insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olandır’ buyruğu uyarınca yaşadık. Bugün de özel sektörümüze, dış ticaretimize ve Türkiye’ye faydalı bir iş için bir araya geldik. Halkalı Gümrüğü’nü Büyükçekmece’ye Sayın Bakanımızın öncülüğünde hayırlı bir iş yapmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

HALKALI GÜMRÜĞÜ TEMEL ATMA

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da, Türkiye’nin artan dış ticaret hacmi nedeniyle gümrük kapılarının modernizasyonuna büyük önem verdiklerini belirterek, Halkalı Gümrük Müdürlüğü’nün ihtiyaçları karşılayabilmek adına Büyükçekmece’ye taşınacağını söyledi.

 

HALKALI GÜMRÜĞÜ TEMEL ATMA TÖRENİ

 198 total views,  2 views today

Next Post

ASLANER’den, İl Milli Eğitim Müdürü ÖZCAN’a veda ziyareti

Kırıkkale’ye atanan Edirne Vali Yardımcısı Sayın Abdullah ASLANER, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN’ı ziyaret etti.   ASLANER, eski bir başkent Edirne’de görev yapmanın onur ve gururunu yaşadığını söyledi. ÖZCAN da, ASLANER’e yeni görevinde başarı dileyerek, Edirne’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. ASLANER günün anısına ÖZCAN’a kendi yazdığı “Edirne Sözlüğü” kitabını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp