Haluk Levent Sazlıdere’de FSRU Limanına dikkat çekti…

admin

Bakanlığın koyduğu kurallar şirketler tarafından ihlal ediliyor, Saros yağmalanıyor

Ahbap Derneği Genel Başkanı ve Çevreci ünlü sanatçı Haluk Levent, Saros Körfezi Sazlıdere Sahili’ne yapılacak FSRU Limanı nedeniyle Sazlıdere Sahili’ni ziyaret ederek burada konuya dikkat çekti ve mini bir konser verdi.

                Levent ve beraberindeki iki kemancısı 5 Mart 2021 Cuma günü Sazlıdere Sahili’ne gelerek Saros Körfezi manzarasında bir parça seslendirdi.

                Haluk Levent  2004 yılında da Kırklareli Kıyıköy-Keşan İbrice Limanı arasında yapılacak Transtrakya Petrol Boru Hattı’na karşı çevreciler tarafından  başlatılan kampanyaya da büyük destek vermişti.   

                Levent 12 Aralık 2004 tarihinde İbrice Limanı’nda 12 saat 5 dakikalık bir konser vererek, projeyi kamuoyunun gündemine taşıyarak projenin iptal edilmesinde büyük bir payın sahibi olmuştu.

                Haluk Levent Sazlıdere’de gerçekleştirdiği mini konserin ardından basın mensuplarına şu açıklamayı yaptı.

                                            SAROS AŞIĞI OLARAK BURADAYIM…

              Neden buradayım bundan yaklaşık 20 yıl önce buraların yok olmaması için 12 saat 5 dakikalık bir rekor konserim vardı. Saros aşığı olarak yeniden Saros’un tahrip edilmesi canımı çok sıkıyor üzüyor beni.

                         BAKANLIĞIN KOYDUĞU KURALLAR ŞİRKETLER TARAFINDAN İHLAL EDİLİYOR               Sadece küçücük bir şey söylemek istiyorum. Çevre Bakanlığı’na seslenmek istiyorum. Saros özel koruma alanı tahrip ediliyor. Çevre Bakanlığı’nın koyduğu kurallar bizzat şirketler tarafından hukuksuz bir şekilde ihlal ediliyor ve Saros yağmalanıyor

 1,275 total views,  9 views today

Next Post

Vali Canalp, İki Aylık Sosyal İzolasyona Her Zamankinden Daha Fazla Dikkat Edelim

Edirne Valisi Ekrem Canalp, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde düzenlenen İl Pandemi Kurulu Olağan Toplantısının ardından yaptığı açıklamada tüm vatandaşların Nisan ayı sonuna kadar iki ay süreyle bina içi ziyaretleri durdurması sosyal izolasyona dikkat etmesi konusunda uyardı. Vali Canalp, açıklamasında vatandaşlara uyarılarda bulunarak iki ay süreyle sosyal izolasyonu uyulmasının altını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp