Hangisi Doğru

admin

ÖZEL HABER

Edirne nüfusu şehir girişi iki yolda asılan tabelada farklı olarak gösteriliyor. Havsa istikametinden gelen yol kenarında Edirne nüfusunu gösteren tabelada kentin Nüfusu 148.500 olarak yazılmış rakım olarak da 48 metre olarak belirtilmiş.

DSC_1731

 

 

tabela

 

Kırklareli İstikametinden gelen yolun kenarındaki tabelada ise Edirne nüfusu 145 bin olarak gösterilmiş şehrin rakımı olarak ise 41 metre olarak gösterilmiş.

DSC_1724

Bu duruma hayret ettiklerini belirten vatandaşlar bu 3.500 fark nereden kaynaklanıyor. Bir ilin nüfusu ayrı yollarda da olsa ayni olması gerektiği halde neden böyle farklı olarak gösterilmiş bunlardan hangisi Edirne’nin gerçek nüfusunu gösteriyor. Yetkililerden Edirne nüfusunu gerçek olarak gösteren tabelaların asılmasını bekliyoruz” uyarısında bulundular.

 1,064 total views,  2 views today

Next Post

Serhat Kolejinde Coşkulu Kutlama

Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Özel Serhat Koleji’nde 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılı ilk öğretim haftası büyük bir sevinç ve mutluluk içinde kutlandı.   İlköğretim haftası saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Okul Müdürü Nidai KIRAÇ’ın açılış konuşması ile başladı. Şiirler, şarkılar ve güzel sözler eşliğinde devam etti. Okulumuzda geleneksel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp