Hareketli bir yaşam için pedal çevirdiler

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle Edirne’nin ilk projeli bisiklet yolu olan Sağlık Yolu’nda Edirneliler ile birlikte pedal çevirdi; harekeli yaşama dikkat çekti.

AB’nin gerçekleştirdiği ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) Ulusal Koordinatörlüğünü yürüttüğü Avrupa Hareketlilik Haftası’na Edirne Belediyesi de düzenlediği etkinliklerle katkı sağlıyor. Edirne Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle Edirne’nin ilk projeli bisiklet yolu olan Sağlık Yolu’nda kentteki bisiklet dernekleriyle birlikte bisiklet turu düzenleyerek karbon salınımına dikkat çekti. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da pedal çevirdiği etkinliğe katılım geniş oldu.

Etkinlikte basın mensuplarına konuşan Gürkan, “Fosil yakıtlı araçları kullanmayarak daha çok kas gücüyle insanların hareket etmesini hedefleyen bir aktivite bu. Edirne’de son yıllarda bisiklet sporu gittikçe gelişiyor. Bir derneğimiz varken dernek sayımız gittikçe artıyor. Bu durumu çok olumlu buluyoruz. Turu yaptığımız yol da Edirne’nin ilk projeli bisiklet yolu. Bir hafta boyunca zorunluluklar dışında araç kullanmamayı tavsiye ediyoruz. Bisiklet kullanarak, yürüyerek ve spor yaparak bedenimizi daha sağlıklı kılmak hem de doğaya ve çevreye daha az karbon salınımını hedefliyoruz” dedi  

AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI PROGRAMI

16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 17 Eylül Pazartesi Günü Saat:12.00’de Engelli Dernekleri ile birlikte Saraçlar Caddesi’nden 25 Kasım Stadyumu’na kadar yürüyüş düzenlenecek.

18 Eylül Salı Günü Saat:10.00’da “Aracını Bırak, Yürü” etkinliği düzenlenecek. Yürüyüş;  Acar City Park’tan başlayacak; İbrahim Ay Caddesi, Ayçiçeği Heykeli, Ali Rıza Atatürk Caddesi, Atatürk ve İnönü Kavşağı, Muammer Aksoy Caddesi’nden Baca Güzergâhı boyunca devam edecek ve Mega Park’ta son bulacak.

19 Eylül Çarşamba Günü Saat: 09.00’da ise,  Barış Parkı’nda (Suni Gölet) Edirne Halkı ile spor kıyafetler ile yürüyüş düzenlenecek.

22 Eylül Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü’nde ‘Bir Gün Otomobilsiz Yaşamayı Deneyelim’ sloganıyla Tunca Köprüsü Nikâh Salonu’nun önünde otomobilleri bırakarak, Edirne Belediyesi Kent Ormanı’na kadar yürüyüş gerçekleştirilecek.

 133 total views,  2 views today

Next Post

PARDON, KAHİN MİSİNİZ?

  PARDON, KAHİN MİSİNİZ? “Yeryüzünde hiçbir çocuğu “Senden adam olmaz.” Diyerek adam edemezsiniz. Unutmayın ki çoğu zaman bir çocuk ebeveynin açığa çıkmış sırrıdır… “ diyor bir yazıda. Beni çok etkiledi bu tespit. Biz elimizde birer yontma aleti sürekli bir şeyleri, birilerini düzeltmeye çabalıyoruz. Bu düzeltme çabası içine en son ne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp