HASAN DURUER KURBAĞA VE SALYANGOZ TOPLAYICILARI DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

admin

IMG_0009HASAN DURUER KURBAĞA VE SALYANGOZ TOPLAYICILARI DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Edirne valisi Hasan Duruer’in dezavantajlı mahallerden olan Menzilahir Mahallesinde faaliyet gösteren  kurbağa ve salyongoz toplayıcıları derneğini ziyaret etmesinden memnunluk duymaktayız. kurbağa ve salyongoz toplayıcıları derneği başkanı  Ufuk Örs ile birlikte sayın valimize duyarlığından ötürü teşekkür  ediyoruz. Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği  de bu derneğimizin dernek yazışmalarında ve diğer konularında yardımcı olacaktır.Valimize mahallemizde yaşanan olumsuzluklarla birlikte üç adet Mobese  kamera sistemi kurulmasını talep ettik.Valimiz talimat verip bunun  yerine getireceğini söylemesi mahalle halkını memnun etmiştir.Kendisi tüm Roman derneklerine sahip çıkıp çalışmalarına destek vermektedir.Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği de çocuklarımız ve gençlerimize yönelik açacağımız müzik eğitim kursları için ihtiyaç duyduğumuz müzik aletlerinin alınmasını sağladı.Çok yakında sayın valimizin katılımı ile birlikte  Fevzipaşa İlkokulunda hafta sonları düzenleyeceğimiz kursları açacağız.Roman çocuklarının kulakları müziğe genelde yatkındır.

Çocuklarımızın iyi bir müzik eğitimi almasını , Boş zamanlarını müzikle geçirmesini ,hatta bu işi iyi öğrenirse kendilerine ekmek kapısı olur. Düşüncesindeyiz .Bununla birlikte “okullar hayat olsun ,vatandaş mutlu olsun “ ilkesiyle eğitim çalışmalarını sürdüreceğiz.

 

 

Turan ŞALLI

Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı

 190 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE SANATKARLAR GÖSTERİ MERKEZİNDE SERGİ AÇILIYOR

       EDİRNE SANATKARLAR GÖSTERİ MERKEZİNDE SERGİ AÇILIYOR   Edirne Esnaf ve Sanatkarlar  Odaları Birliğince yapılan açıklamada”Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan “Crafts Demonstration Center in Nessebar and Edirne(Nessebar ve Edirne’de Sanatkarlar Gösteri Merkezi)” isimli projemiz kapsamında Edirne’de İkiz Evler Konağı’nda yapılan çalışmaların sonuna gelinmiş ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp