Hastaya Dil Altı Zarından İdrar Yolu Yapıldı

admin

Geçirdiği prostat ameliyatları sonrası idrar yolunda darlık oluşan hastaya, dil altı zarından idrar yolu yapıldı.

Geçirdiği prostat ameliyatları sonrası idrar yolunda darlık oluşan hastaya, dil altı zarından idrar yolu yapıldı.

Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Uğur Kuyumcuoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde yaşayan 78 yaşındaki Ahmet Çalışkan‘ın, geçirdiği prostat ameliyatlarının ardından idrar yolundaki darlık nedeniyle kendilerine başvurduğunu söyledi.

Çalışkan‘a dil altı zarından (mukoza) yapılan idrar yolunun uygulandığını anlatan Kuyumcuoğlu, “Kapalı ameliyatlardan istenen sonucu alamadığımız için açık cerrahi uyguladık. İdrar yolundaki darlık bölgesini genişletici ve darlık bölgesinin yerine geçecek bir yapı olarak dil altı zarını kullandık. Kendisi şu anda çok iyi. Dilde ve ağızda yara problemi bulunmuyor” diye konuştu.

Çalışkan da ameliyat sonrası rahatsızlığının giderildiğini belirterek, doktorlara teşekkür etti

 293 total views,  2 views today

Next Post

Nasa Ve Cebit Bilişim Fuarı Gezimiz

NASA Özel Edirne Beykent İlkokul ve Ortaokulu olarak 1 Aralık 2012 tarihinde Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın, insanoğlunun uzayla ilgili önemli çalışmalarını bir araya getiren sergisi “Nasa: A Human Adventure”’yi ziyaret ettik. 2.500 m2 büyüklüğünde Expo Center’a kurulan sergide, insanoğlunun uzaydaki 50 yıllık macerasını gözler önüne seren NASA koleksiyonuna […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp